Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ENVIROSKOP – nové webové stránky a aplikace zaostřené na výlety v Jihočeském kraji

30.3.2016
ČESKÉ BUDĚJOVICE [Krasec, z. s.]
Autor: Erika Kotasová, tel: 728858868

KRAjská Síť Environmentálních Center (Krasec) dnes spouští nové webové stránky enviroskop.cz a mobilní aplikaci s názvem Enviroskop. Pro zájemce z řad jihočeské veřejnosti a návštěvníků Jihočeského kraje nabízí více než 400 výletů za přírodou, krajinou a zdravým životním stylem; plánovač a deník výletů; možnost komentovat a sdílet lokality na sociálních sítích.

Krasec ve spolupráci se čtrnácti zapojenými členskými organizacemi připravil rozsáhlou databázi s nabídkou přírodních a environmentálních cílů Jihočeského kraje. Zájmové lokality mapovalo na třicet odborných mapovatelů. V Enviroskopu jsou zahrnuty téměř čtyři desítky typů cílů šetrné turistiky, mezi nimi například přírodní koupaliště, birdwatching; stezky (zážitkové, taggové, naučné, questingové); environmentální atrakce pro děti; lokální produkty a stravování; řemeslné dílny; příklady šetrných přístupů v zemědělství, stavitelství, obnově krajiny i ve využívání zdrojů energie.

Jak funguje web a aplikace? Jejich hlavní funkce spočívá ve vyhledávání zájmových lokalit přímo z mapy, listováním v šesti kategoriích či prostřednictvím nastavení různých filtrů. Více dodává koordinátorka projektu Simona Šafarčíková: „Webové stránky jsou uživatelsky snadno přístupné a díky nadstandardním funkcím pro registrované uživatele si zájemci velice jednoduše vytvoří vlastní výlet šitý na míru. Pokud navíc využijí možnost stažení aplikace do mobilního telefonu, získají třeba terénní navigaci.“

Pro zahraniční návštěvníky jihočeského regionu se chystá web a aplikace v anglické a německé verzi. Uživatelům z oblasti školního vzdělávání je věnována jedna celá kategorie lokalit s názvem Environmentální výchova. Nejen pedagogové tak prostřednictvím Enviroskopu mohou plánovat terénní výuku či exkurzi. V uvedené kategorii jsou zahrnuta například místa, kde probíhají výukové programy včetně pobytových nebo pro které jsou zpracovány výukové listy pro žáky a metodické podklady pro učitele.

Spuštění Enviroskopu doprovází různorodá propagační kampaň, například vydání letáků a plakátů či videoklipu, webová reklama aj. Realizace projektu Enviroskop je finančně podpořena z Programu švýcarsko-české spolupráce a Ministerstva životního prostředí, takže všechny jeho služby jsou pro uživatele poskytovány zdarma. Společným vytvořením Enviroskopu jsme podpořili vzájemnou spolupráci Krajské sítě environmentálních center a jejich členů v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy, osvěty a ekoporadenství.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz