Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Druhá demonstrace proti vládním reformám: „Vláda proti lidem, lidé proti vládě“

6. 5. 2011 -, Econnect/ProAlt

V sobotu 7. května 2011 uspořádá iniciativa ProAlt za podpory dalších organizací občanské společnosti druhou demonstraci proti připravovaným vládním reformám. Akce začne ve 14 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze. Na demonstraci vystoupí mezi jinými předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, prorektor pro rozvoj Univerzity Karlovy v Praze Stanislav Štech či předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása.

Připravovaná demonstrace navazuje na demonstraci ProAltu z 5. března 2011, které se zúčastnilo kolem 1400 protestujících, a představuje tak pokračování odporu společnosti proti vládním reformám. Ve jménu rozpočtové odpovědnosti a budoucí prosperity slibuje současná vláda „systémové šetření“ a „reformy“, ale odmítá přitom rozložit dopady opatření na všechny složky společnosti například progresivním zvýšením
daní a naopak se snaží tzv. důchodovou reformou vytvořit nové podnikatelské příležitosti pro finanční sektor. Z historického pohledu by tak realizace navrhovaných opatření vedla Českou republiku nazpět. Vládní návrhy totiž směřují k potlačování solidarity, rozrušení soudržnosti ve společnosti a zaškrcení veřejných statků a služeb, a tím ke snížení celkové kvality života. Současná vláda České republiky nyní stojí fakticky
proti širokým vrstvám společnosti. Ruinuje tak nejen možnosti, výhledy a šance jednotlivců, ale i základ pro fungování demokracie.

Vláda ČR navíc v posledních týdnech ztratila poslední zbytky své důvěryhodnosti a zastupitelské legitimity, neboť nejen nedokázala vyvrátit řadu podezření o systémovém propojení moci výkonné a zákonodárné se zájmy soukromého sektoru, ale ani rázně zakročit proti rozkrádání a korupci. Jakákoliv politická aktivita této vlády nad rámec dočasné administrace státu není ospravedlnitelná a odchod celé vlády je nevyhnutelný.

Na fungování současné vlády stále častěji kriticky reaguje nejširší občanská společnost jak vzrůstající nedůvěrou prokazovanou ve výzkumech veřejného mínění i mediálních diskuzích, tak především protesty a demonstracemi, kterých jsme byli v posledních týdnech svědky. Iniciativa ProAlt není v odmítání vlády osamocena. Proto naši demonstraci opět podporují nejrůznější občanské iniciativy, jejichž zástupci na demonstraci vystoupí. Dlouhodobě klademe důraz na spolupráci s odbory. Odbory považujeme za jednu z nejdůležitějších sil, která může politice současné vlády účinně a systematicky oponovat.

Demonstraci podporují a podílejí se na ní: Akční spolek nezaměstnaných (www.akcnispolek.estranky.cz); Alternativa zdola (www.alternativazdola.cz); Českomoravská konfederace odborových svazů (www.cmkos.cz); Ekumenická akademie Praha (www.ekumakad.cz); Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (http://www.nrzp.cz); Nesehnutí (www.nesehnuti.cz), Ne základnám (http://www.nezakladnam.cz).

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Iniciativa ProAlt

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz