Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Myšlenka nenásilí pokračuje v novém projektu

7. 3. 2011 - PRAHA [Econnect]

Myšlenka Světového pochodu za mír a nenásilí, který na přelomu roku 2009 a 2010 prošel více než 90 zeměmi světa a rozpoutal celospolečenskou diskuzi o potřebě nenásilí, pokračuje i v dalších projektech. V Praze organizátoři této mezinárodní iniciativy představili nejnovější projekt Parku studií a reflexe. Jeho cílem je vytvoření místa pro všechny, kteří se chtějí v dnešní hektické době zastavit, zamyslet a hledat odpovědi na otázky týkající se smyslu života. Vhodné místo by mělo během pár měsíců vzniknout i v České republice.

Světový pochod za mír a nenásilí, první celosvětová iniciativa tohoto typu, pokračuje dále a to v myšlenkách nového projektu. Tím jsou Parky studií a reflexe, které by postupně měly vzniknout po celém světě. V současné době jich na mapě světa nalezneme již přes dvacet. Jeden by v nejbližší době měl vzniknout i v České republice. „Rádi bychom pokračovali v myšlenkách Světového pochodu, který před více než rokem prošel Českou republikou a mnohé tu změnil. Lidé se stále více zajímají o nenásilné řešení různých životních situací. Parky studií a reflexe jsou místem, kde právě o takových tématech můžou přemýšlet a meditovat,“ uvedla Dana Feminová z organizačního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí, která se nyní podílí i na vzniku Parku studií a reflexe.

Cílem Parků studií a reflexe je nabídnout všem, kteří mají zájem, prostor pro zastavení se, zamyšlení a reflexi každodenního života, ale i věcí a myšlenek, které přesahují rámec každodenního bytí. V parcích se mimo to konají také nejrůznější semináře, setkávání, workshopy či diskuze. V České republice v současné době probíhá na podporu projektu finanční sbírka, v rámci které může na projekt kdokoli přispět. Organizátoři navíc chtějí vytvořit skupinu přátel Parku studií, která pomůže projekt financovat. Všechny parky totiž vznikají a fungují díky lidem, jejich individuálních darů a příspěvků.

„Cílem je najít tisíc lidí, kteří budou ochotni přispívat trvalým bankovním příkazem ve výši tři sta korun měsíčně. Přispět však může kdokoli jakoukoli částkou,“ uvedla Dana Feminová. Kromě toho probíhá v současnosti výběr vhodné lokality. Mělo by jít o dobře dostupné místo z různých koutů republiky. „Jednoho žhavého favorita již máme, proto věříme, že se v brzké době podaří shromáždit dostatek prostředků k vytvoření tohoto inspirujícího místa,“ uzavřela Dana Feminová.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.ParkStudii.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz