Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

První roční Studentského plesu na ZČU

23.3.2007
PLZEŇ [Aegee Plzeň]
Autor: Petra Kaiserová, tel: 724 516 770

Studenti Západočeské univerzity uspořádali 2. března 2007 svůj první Studentský ples. Účastníků se zde sešlo přes třista a v sále tak vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

Myšlenka konání Studentského plesu vznikla, na schůzce studentského klubu ISC Buddy Systém, který se rozhodl oslovit s nabídkou spolupořadatelství i ostatní studentské kluby působící na ZČU, jimiž jsou AEGEE, AIESEC a IAESTE.
Celým večerem provázel velmi profesionálně a současně i zábavně moderátor Stanislav Jurík z Českého rozhlasu. Úvodní slovo pronesl patron plesu, rektor ZČU, Doc. Ing. Josefa Průšu, CSc., kterému tímto chtěli studenti poděkovat za jeho působení v prvním volebním období a popřát mu mnoho úspěchů do nové etapy vedení Západočeské univerzity.

Hudební skupina P-band Vlastimila Pelce vytvořila v sále pravou taneční atmosféru. Aby byla příležitost k odpočinku, byl připraven zajímavý program. Ten zahájila taneční skupina Stepařské duo Evy Musilové a Lucie Lískové, které do rytmu smyčců skupiny Tara Fuki zastepovali ukázku svého umění. Následovala taneční dvojice Julie Přibylské a Jana Ondery, kteří zatančily krátkou exhibici v rytmu Salsy. Následně ohromili všechny přihlížející v sále Mistři joja svými svižnými pohyby. A aby se atmosféra opět vrátila k taneční náladě moderátor přivítal Sašu Krahulíkovou a jejího partnera, mistry ČR v latinskoamerických tancích, jež svým romantickým až lehce erotickým tancem nastolili opět taneční náladu.

Jelikož byl Studentský ples určený také studentům, kteří na ZČU studují v rámci programu Erasmus, byl také částečně moderován v anglickém jazyce. Zahraniční studenti mohli vidět a zkusit si zatančit pravou českou polku, mazurku a jiné tance. Z jejich pozitivních ohlasů je zřejmé, že je tato společenská událost nadchla zejména díky odlišnému pojetí, než na které jsou zvyklí.

Samozřejmě by příprava a samotný Studentský ples nebyl vůbec realizovatelný bez sponzorů a podporovatelů. Proto patří poděkování také jim. A to zejména ZČU Plzeň, městu Plzeň, I.V&S., Schwarzkopf, Plzeňský prazdroj a.s., Solná jeskyně La Grotta, GTS international, Rádio Akropolis, Cestovatelský festival, PCBit elektronika, Nakladatelství Fraus, PH+, Coca-Cola a dalším.

Více informací a fotografie z uskutečněného plesu naleznete na www.studentskyples.wz.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz