Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Semaníně mají stále obavy z rychlostní silnice R35

19.2.2003
SEMANÍN [Petiční výbor proti silnici R35 ve variantě “B”], tel: 465 539 054

Již více než dvě stovky občanů z obce Semanín a z jejího okolí podpořily petici proti výstavbě střední varianty rychlostní silnice R35. Nový koncept územního plánu Pardubického kraje v úseku Vysoké Mýto - Mohelnice předkládá tři základní trasy této komunikace. Organizátoři petice se domnívají, že střední varianta označovaná jako “B” poškodí přírodu nejen v okolí Semanína, ale také nedalekého Kozlova či Němčic. Trasa totiž prochází zachovalou volnou krajinou a také zabírá nejvíce plochy lesa. Navíc je pouhých čtyři sta metrů od návsi obce při jejím okraji.

“Petici s podpisy chceme na konci března poslat na krajský úřad spolu s našimi připomínkami ke konceptu územního plánu,” uvedla zástupkyně petičního výboru Jaroslav Rybková. Dále ještě doplnila, že se rovněž hodlají zúčastnit i veřejného projednávání konceptu kraje v pondělí 24. února v České Třebové v Kulturním centru od 12 hodin.

Petici též podporuje i starosta obce Jan Smola spolu se zastupitelstvem. “Podle mého názoru je střední varianta značně necitlivá ke krajině a přírodě vůbec a navíc podle návrhu prochází přímo Semanínem, takže je pro naši obec nepřijatelná,” uvedl starosta. Proti střední variantě se také již v březnu minulého roku vyslovilo i zastupitelstvo obce.

Občané Semanína mají obavy zejména ze zásahu do zástavby, z nové velké dopravní bariéry v krajině a z nadměrného hluku a emisí budoucího automobilového provozu. Tyto faktory tak mohou významně snížit zájem lidí o další bytovou výstavbu v obci a o rekreaci v jejím okolí se zachovalými lesy s řadou chráněných druhů rostlin a živočichů. Příkladem je Kozlovský hřbet s Opatovským lesem a s lokalitou U Kamenného vrchu.

Kontakt na starostu obce Semanín: Jan Smola – telefon (obecní úřad) 465 539 131, ou@semanin.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz