Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Karnevalový průvod za Medáky projde městem - Ohrožené kulturní centrum stále pokračuje

11.9.2002
PRAHA [Medáci]
Autor: Martin Skalský

Další ze série protestních akcí dnes pořádá Dobročinný spolek Medáků. V 16 hodin se dnes sejdou účastníci karnevalového průvodu, který posléze projde městem až k Andělu. Lidé v divadelních kostýmech a maskách budou zvát kolemjdoucí na kulturní programy do starých Střešovic a upozorňovat na nejistou budoucnost kulturního centra. Účastníci budou také sbírat podpisy pod petici za pokračování projektu Medáků.

Podobná akce se uskutečnila již včera v Dejvicích. Průvod, kterého se zúčastnily přes tři desítky pestře oblečených lidí, prošel za zájmu obyvatel Dejvic z Vítězného náměstí na Hradčanskou. “Chceme v podobných průvodech pokračovat a upozorňovat tím na zvláštní praktiky radnice Prahy 6. Věříme, že se nám tím podaří dosáhnout změny,” říká předseda Dobročinného spolku Medáků Martin Skalský. Medáci protestují proti tomu, že dejvická radnice porušila zásady pro nakládání s obecním majetkem a v rozporu se zákonem vytrvale utajuje informace o výběrových řízeních na uživatele střešovických domků.

Dnešní průvod startuje na Můstku, bude pokračovat po třídě 28. října, Národní, přes Most Legií na Újezd a Anděl, kde bude ukončen. Účastníci ponesou mimo jiné i makety tří střešovických domů, v nichž Medáci již od roku 1998 pořádají pravidelné kulturní akce pro všechny generace.
Pravděpodobně zítra bude o problematice starých Střešovic jednat zastupitelstvo hlavního města. Na zítřejší večer pak Medáci pořádají koncert swingové zpěvačky Petry Ernyeiové a Jazz Tria Jakuba Šafra, na který pozvali zastupitele hlavního města, zastupitele městské části Praha 6 a všechny zaměstnance dejvické radnice. Akce se ponese ve stylu 30. let a měla by s činností Medáků nenásilnou formou seznámit ty, kdo o jejich budoucnosti rozhodují.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz