Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dálnice D8 letos přišla o téměř dvě miliardy korun

1. 3. 2010 - BRNO [Econnect]

Dozorčí rada Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) ve čtvrtek 25. února 2010 na svém jednání schválila odebrání 1,75 mld. Kč pro výstavbu dálnice D8 přes České středohoří, které byly určeny na letošní rok, a přesunula je na jiné silniční stavby. Důvodem je nepřipravenost stavby k realizaci. Dálnice tak plní harmonogram Dětí Země a ne Ředitelství silnic a dálnic ČR, takže letos určitě hotová nebude.

„Je smutné, že státní investor není schopen zajistit kvalitní přípravu a výstavbu takové prioritní stavby, přestože disponuje miliardami korun, zástupy různých subdodavatelských firem a navíc od úředníků ještě v krátkém čase získává nezákonně potřebná rozhodnutí,“ souhlasí se snížením dotací Miroslav Patrik z Dětí Země.

Dozorčí rada na svém jednání dala 646 miliónů Kč 22 novým stavbám a 1,4 miliardy Kč přidala stávajícím 55 stavbám. Naopak odebrala 2,2 miliardy Kč celkem 14 stavbám, nejvíce dálnici D8. U ní přídáno dostal jen most Oparno, 27 miliónů Kč, naopak nejvíce bylo odebárno samotné trase dálnice, 1,2 miliardy Kč. Dálnice D8 tak letos přišla o 44 procent dotací ze schváleného rozpočtu SFDI v prosinci 2009.

„Investor by měl konečně odtajnit, kdo a jak určuje opakovaně nereálné termíny dostavby D8, neboť padnul rok 2000, 2006, 2008 a teď i rok 2010,“ připomíná Patrik, který dostavbu dálnice odhaduje na rok 2012.

Dálnice D8 má kolem 220 stavebních objektů a stavební povolení bylo vydáno jen asi 110. Děti Země se zatím zúčastnily kolem 30 stavebních řízení z celkových 50, proti devíti stavebním povolením podaly žaloby. První rozsudky, proti mostu Oparno a mostu Dobkovičky, lze očekávat letos na podzim.


-red-

ekoteroristi - 2. 3. 2010 - d8user

jen at diky ekoteroristum umiraji dalsi a dalsi lidi a trpi spoustu dalsich ve vesnicich, kterymi projizdeji tisice kamionu denne...a Patrik strika blahem jak je dobrej...a to si rikaj deti zeme

ODPOVĚDĚTO Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz