Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.3.2023 - Praha 5 - Zbraslav [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Simulační modely pomáhají vědcům pochopit chování vody v krajině

Narůstající potíže se suchem, odlesnění horských svahů, hrozba bleskových povodní, obnova lesů po kůrovcové kalamitě, zadržování vody v krajině. To je jen malý výčet problémů, které v dnešní době se řeší vědci v souvislosti se stavem lesů. To jen zvyšuje význam lesnicko-hydrologického výzkumu malých lesních povodí. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat2.3.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf

Mláďata jsou údajně všeobecně roztomilá proto, aby je dospělý jedinec miloval, neopustil je a staral se o ně. Pořídit si domů malé štěně nebo kotě vyžaduje určitou dávku zodpovědnosti. Každý jedinec má-li být spokojený, vyžaduje péči, a to i v oblasti správné stravy. Je dobré roz-hodnout se v pravý čas, jak a čím především malého tvora krmit. Pokud zvolíte pro svého maz-líčka potraviny, které se navrací k přírodě, pak jsou výrobky Grub Barf tou správnou volbou. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým diskomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající a cítící se domácí mazlíček plný vitality. Krmení mláďat se oproti dospělým jedincům liší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.3.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Apríl ve znamení tradičních jarních úklidů. Přidáte se také?

Měsíc před hlavním termínem jubilejního 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko evidují organizátoři přes 2000 nahlášených úklidových akcí. Desítky tisíc dobrovolníků tak opět budou uklízet v lesích, obcích a městech, podél komunikací, ale také na řekách, či v chráněných územích... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.3.2023 - PRAHA [STUŽ]
Zveme vás na diskusní seminář Problematika požárního nebezpečí v lesích – 7. 3. od 16 hod

Zveme Vás na hybridní diskusní seminář na téma Problematika požárního nebezpečí v lesích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda potvrdila významné oslabení podpory biodiverzity v zemědělských dotacích

Vláda ČR se na svém středečním jednání dohodla na částečné změně nařízení 307/2014 Sb., [1] které předložilo k novelizaci ministerstvo zemědělství. Novela nově umožňuje obejít povinnost vyčlenit část orné půdy pro přírodu a biodiverzitu, což měla být hlavní nová ekologická podmínka pro dotace ze Společné zemědělské politiky. Na netransparentní kroky v úpravě již dohodnutých podmínek v úterý upozornily ekologické organizace, kterým se nelíbí, že ministerstvo zemědělství bezdůvodně a na poslední chvíli vyšlo vstříc tlaku zemědělských organizací. [2] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2023 - Praha [Senzorvzduchu, z.s.]
Výsledky měření NO2 pasivními vzorkovači v Praze v roce 2022

Nezisková organizace Senzorvzduchu, z.s., informuje o dokončené roční vědecké kampani zaměřené na sledování koncentrace oxidu dusičitého (NO2) v pražském ovzduší. Výsledky měření ukazují nebezpečné úrovně tohoto polutantu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat23.2.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře Štefana Tótha & After Rembrandt

Česká republika se řadí mezi země, které se i ve světě mohou pochlubit významnými umělci v oblasti výtvarného umění. Ať už se jedná o Alfonse Muchu, Františka Kupku, Toyen nebo Jana Baucha českého malíře minulého století, který o umění řekl, že umění výtvarné roste je-nom ze solidního a velikého řemesla a z úmorné každodenní práce. Josef Čapek zase uvedl, že umění mluví za člověka, za národy, za lidstvo a italský sochař, malíř, architekt a básník šest-náctého století Michelangelo Buonarroti tvrdil, že cílem umění je dělat člověka šťastným. Umění a umělecká díla jsou všude okolo nás. Často neznáme cenu uměleckých děl na poli ekonomickém, důležité ale je, jak je vnímáme a jak na nás působí. Existuje i řada autorů mo-derní doby, kteří tiše ve svých ateliérech vytváří hodnotu, kterou buď objevíme v našem věku nebo bude objevena v budoucnosti. Často se o nich nehovoří a nepíše, přestože ve svém obo-ru dosahují velkých úspěchů. Jedním takovým ze současných výtvarníků mladší generace je i Štefan Tóth, jenž byl v roce 2014 osloven Jitkou Peričovou ke spolupráci na projektu „After Rembrandt (Podle Rembrandta)“, aby vytvořit zcela nový obraz inspirovaný dílem Učenec ve studovně významného malíře Rembrandta van Rijn ze sbírek Národní Galerie Praha. Jediný originální Rembrandtův obraz na území České republiky umělec kompozičně rozčlenil na ně-kolik polí. Některá z nich se stala pouze barevnými vertikálními liniemi a jiná připomínají kopii Rembrandtovy malby. Tyto části jsou namalovány tak, aby kopírovaly postupy starých mistrů. Propojují se tím dva různé způsoby malby na jedné ploše plátna. Symbolicky tak dochází k dialogu mezi historickým a současným výtvarným jazykem. Nyní je dílo českého výtvarníka v soukromé sbírce a znovu bylo představeno veřejnosti u příležitosti unikátní výstavy Rem-brandt: Portrét člověka, která se uskutečnila v pandemických letech v Národní galerii Praha – palác Kinských. Na tento první a opakovaně vystavovaný obraz navazuje číselná řada dalších tří pláten After Rembrandt No. 1 – No. 4. Nejnovější příspěvek z Tóthovy série After Rem-brandt No. 5 bude poprvé veřejnosti představen u příležitosti výstavy Intermediální školy prof. Milana Knížka pod názvem Umění už je nuda, jejímiž kurátory budou Hana Šauerová a Filip Kazda. Výstava se uskuteční v HYB4 Galerii – Kampus Hybernská, a to od 28. dubna do 26. května tohoto roku. Celý text ::kultura::
 
 

Vybrat22.2.2023 - [Děti Země]
Spolky nesouhlasí s kácením dřevin v trase dálnice D1 u Přerova

Kvalitu rozhodnutí MM Olomouc o kácení bude posuzovat krajský úřad Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat21.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Seznam.cz záměrně mate uživatele a k daňové kontrole se využívají i kamery podél silnic. Další ročník Cen Velkého bratra je tu!

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium připravuje osmnáctý ročník Cen Velkého bratra (Big Brother Awards). Ty, kdo nejvíce slídí v našem soukromí, vyhlásí 23. března 2023 v pražském Kampusu Hybernská. Nominace může veřejnost posílat až do 26. února. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.2.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a WWF Central and Eastern Europe]
Ministr Nekula rezignuje na ekologii v zemědělských dotacích. Na poslední chvíli významně oslabil podporu biodiverzity

Vyčlenění alespoň tří procent orné půdy pro přírodu a biodiverzitu mělo být hlavní novou ekologickou podmínkou pro dotace ze Společné zemědělské politiky. Opatření mělo napomoci řešit alarmující úbytek biodiverzity, vyčerpání půdy a potřebu adaptovat krajinu na klimatické změny. Ministerstvo zemědělství však na středeční jednání vlády po netransparentní přípravě a na poslední chvíli předkládá ke schválení nařízení, které zemědělcům umožní povinnost obejít. [1] Ekologické organizace považují kroky ministerstva za neakceptovatelné. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat17.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Hotovost v ústavě nebude. Sankce za její odmítání by však měly začít platit co nejdříve

Senát zamítl iniciativu senátorky Jitky Chalánkové, která navrhla zakotvit právo na platbu v hotovosti v ústavě. Podle právníků z organizace IuRe se tak otevírá prostor pro novelu zákona o oběhu bankovek a mincí, zvláště když právě tuto cestu nově podpořil svým doplňkovým usnesením i Senát. Tato novela by nově měla přinést pokutu pro ty, kdo odmítnou hotovost přijmout.
Celý text ::občanský sektor::
 
 
 

Vybrat16.2.2023 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
Pták roku 2023: polák velký

Polák velký je středně velká potápivá kachna. Pozorovat ho můžeme na vodních plochách, především rybnících. Ovšem čím dál méně. Z naší dříve nejpočetnější kachny se stal ohrožený druh. Za posledních třicet let jsme přišli o třetinu české populace poláků. Důvodem je intenzivní rybníkářství s nadměrnou rybí obsádkou, úbytek příbřežní vegetace a zarůstání břehů a ostrůvků dřevinami. Problematické je také střílení poláků, kteří jsou v Česku dosud na seznamu lovné zvěře. Celý text ::životní prostředí::
 
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1354 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz