Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.4.2024 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Jaká jsou aktuální ohrožení našich lesů?

Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je proto nutné rozlišovat mezi „starými lesy“ v Evropské legislativě zmiňované jako „old growth forest“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu a představují riziko pro potenciální výskyt škodlivých činitelů. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat24.4.2024 - PŘÍBRAM [Člověk v tísni]
Poslechněte si 3. díl našeho klimapodcastu Hlasy proměny: Energetická chudoba v souvislostech. Dobré bydlení má být úsporné

Třetí epizoda podcastu Hlasy proměny nás zavede na Příbramsko, na sídliště do Milína, které dostalo ocenění Český energetický a ekologický projekt roku 2022. Obecní sídliště v nízkoenergetickém standardu není v Česku příliš obvyklým jevem; moc rodin, které platí 8 tisíc korun za vytápění za rok, také jen tak nenajdeme. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.4.2024 - Praha [Česká rozvojová agentura]
ČRA podporuje tuzemský projekt ukazující cestu k udržitelné budoucnosti

Ač je globální vzdělávání podporováno mnoha strategickými materiály, reálně se do českého vzdělávání dostává jen pomalu. Česká rozvojová agentura proto podporuje projekt nazvaný Na cestě k udržitelné budoucnosti realizovaný Fairtrade Česko a Slovensko, v němž jsou globální témata přiblížena pedagogům a studentům českých škol pomocí atraktivních materiálů, které nabídnou praktický a autentický vhled do problematiky. Ať už jde o výstavy, autorský dokumentární film, deskovou vzdělávací hru či online mapu světa. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.4.2024 - BRUSEL [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a WWF v Česku]
Plocha větší než Česko opět stříkaná pesticidy? Rozhodnou europoslanci. Proti jsou vědci a ekologické i některé zemědělské organizace

Evropský parlament bude ve středu 24. dubna [1] hlasovat o radikálním návrhu Evropské komise zásadně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz vyčleněných na dotace zemědělcům prostřednictvím Společné zemědělské politiky (SZP). Například zrušení podmínky vymezit plochy pro přírodu by umožnilo opět aplikovat pesticidy v rámci EU až na 9 milionech hektarů půdy [2], čímž se dále významně zhorší podmínky pro hmyz, ptáky nebo půdní organizmy. Pesticidům budou více vystaveni i venkovští obyvatelé. V ČR by pak šlo až o 330 tisíc hektarů, tedy o plochu Karlovarského kraje. [3] Návrh již podpořili ministři členských států včetně ministra zemědělství Marka Výborného. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.4.2024 - Praha [Wonderinterest Trading Ltd.]
Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA

Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.4.2024 - Praha [Společná tisková zpráva Hnutí DUHA, České společnosti ornitologické a WWF v Česku]
Plocha větší než Česko opět stříkaná pesticidy? Rozhodnou europoslanci. Proti jsou vědci a ekologické i některé zemědělské organizace.

Evropský parlament bude ve středu 24. dubna [1] hlasovat o radikálním návrhu Evropské komise zásadně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz vyčleněných na dotace zemědělcům prostřednictvím Společné zemědělské politiky (SZP). Například zrušení podmínky vymezit plochy pro přírodu by umožnilo opět aplikovat pesticidy v rámci EU až na 9 milionech hektarů půdy [2], čímž se dále významně zhorší podmínky pro hmyz, ptáky nebo půdní organizmy. Pesticidům budou více vystaveni i venkovští obyvatelé. V ČR by pak šlo až o 330 tisíc hektarů, tedy o plochu Karlovarského kraje. [3] Návrh již podpořili ministři členských států včetně ministra zemědělství Marka Výborného. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.4.2024 - Praha [ProVeg Česko]
New Food Forum: Češi a Češky nakupují rostlinné alternativy častěji. Snižují svou spotřebu masa ve prospěch zdraví

18.4.2024, Praha - Češi a Češky nakupují rok od roku více rostlinných alternativ kvůli zdraví a životnímu prostředí. Na konferenci New Food Forum zazněly plány retailových řetězců navýšit nabídku rostlinných alternativ za dostupnou cenu. Rozhodujícím faktorem bude i české legislativní prostředí.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.4.2024 - Praha [Česká krajina]
Prosím, myslete na přírodu. Děti svými obrázky oslovily prezidenta, poslance, senátory, vládu, soudce, velké firmy i nadace

Více než pět stovek osobností, které rozhodují o budoucnosti České republiky, oslovily v souvislosti s dnešním Dnem Země děti z několika mateřských a základních škol. Namalovaly pro ně obrázky s motivy přírody nebo zničeného životního prostředí a adresovaly jim tak prosbu: Prosím, myslete na přírodu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.4.2024 - Praha [ProVeg Česko]
Den Země: méně masa v jídelníčku může pomoci snížit emise a omezit globální oteplování

Méně masa v jídelníčku může dle nové studie z března vést ke snížení emisí skleníkových plynů a pomoci omezit globální oteplování na 1,5 °C. Stravovací návyky hrají při ochraně Země klíčovou roli, kdy současná nadspotřeba masa nejen v Česku výrazně přispívá ke klimatické krizi. Snížení naší ekologické stopy tak nemusí znamenat pouze investici do elektromobilu nebo fotovoltaiky, ale například omezení naší spotřeby masa.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.4.2024 - Praha [Česká krajina]
Zubři z milovické rezervace budou dnes součástí programu dvacátého Ekofestu v Praze

Přednáška Zubři za Prahou bude dnes součástí jubilejního dvacátého Ekofestu, který se koná v Malešickém parku v Praze. Zúčastní se ho pražské i celostátně působících organizace z oblastí ochrany životního prostředí, přírody a živočichů, udržitelného rozvoje a šetrného a zdravého životního stylu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat16.4.2024 - GLAND [IUCN]
IUCN vítá propuštění ochranářů, uvězněných v Íránu

The International Union for Conservation of Nature (IUCN) welcomes the announcement of the release of four IUCN Member conservationists who had been imprisoned in the Islamic Republic of Iran since 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.4.2024 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Užijte si Netopýří večírek o detektorování a pak vezměte děti ven s Netopýřími výzkumníky!

Ve čtvrtek 18. dubna se od 18:00 hod. uskuteční 5. díl ze série webinářů „Netopýří večírky online“. Tentokrát v něm zoolog Martin Ceľuch přiblíží metody zkoumání netopýrů pomocí ultrazvukových detektorů. Unikátní příležitost vyzkoušet si sledování netopýrů s pomocí těchto přístrojů v praxi mají i letos organizované dětské skupiny díky programu České společnosti pro ochranu netopýrů „Netopýří výzkumníci“. Badatelské batohy s vybavením si mohou zdarma vypůjčit již na 6 místech – v Praze, Mladé Boleslavi, Olomouci, Brně, Třeboni a Českých Budějovicích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.4.2024 - [CIWF Česko]
Zbývá šedesát sklizní

Světovou půdu můžeme ztratit během jediného lidského života! S tímhle mrazivým varováním přišlo už před časem OSN. Jednoduše řečeno, bez půdy nebudou potraviny a bez potravin nebudeme my. Nejen o tom pojednává kniha s názvem Zbývá šedesát sklizní. Ta, mimo jiné, odhaluje, jak potravinářský průmysl ohrožuje planetu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.4.2024 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Dobrovolníci v Brně našli doposud nejstarší „odpad“

Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým byla sobota 6. dubna, je sice již za námi, přesto úklidové akce pokračují i v následujících týdnech. V Brně nalezli dobrovolníci při úklidu rozsáhlé černé skládky doposud nejstarší „odpad“ v podobě zkamenělin trilobitů. Potěšujícím zjištěním je, že odpadů ve veřejném prostoru meziročně ubývá… Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.4.2024 - Třeboň [Český nadační fond pro vydru]
Ekocentrum Vydra v Třeboni navazuje na třicetiletou tradici a zve na své jarní akce

Nadace pro vydru, Český nadační fond pro vydru, Třeboňská záchranná stanice, Vydry – pod všemi těmito jmény lidé znají neziskovou organizaci z Třeboně, která se už více než 30 let zabývá ochranou přírody a ekovýchovou. Od března 2024 používá nový název, Ekocentrum Vydra, které tímto zve na nejbližší akce pro veřejnost: 24. 4. Benefiční koncert Dua Bárka a Štěpána Kojana ze skupiny KEKS v třeboňském Divadle J. K. Tyla, 28. 4. Vítání ptačího zpěvu v Lutové, ve spolupráci s ČSO, a 4. 5. tradiční Zahájení letní návštěvnické sezóny v areálu ekocentra a záchranné stanice v Jateční ulici v Třeboni. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2024 - Praha [Hnutí Brontosaurus]
Hnutí Brontosaurus slaví 50 let: v dubnu proběhnou Dny pro přírodu a krajinu po celém Česku

Hnutí Brontosaurus, jedna z předních dobrovolnických organizací v Česku v oblasti ochrany přírody a práce s mládeží, přináší v dubnu u příležitosti Mezinárodního dne Země přes 30 akcí po celé České republice pod názvem Dny pro přírodu a krajinu. Tyto události nabízejí zejména mladým lidem konkrétní příležitosti zapojit se do péče o přírodu a ochrany životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2024 - Praha [ProVeg Česko]
Konference New Food Forum otevře dveře inovacím v sektoru rostlinných alternativ

New Food Forum představí inovativní řešení v rostlinném sektoru a jejich rostoucí význam v budoucnosti potravinářství. Tato jedinečná B2B událost se uskuteční 18. dubna v Praze a zodpoví řadu otázek o nejnovějších trendech v udržitelném stravování, označování rostlinných produktů nebo o tom, jak vypadá evoluce výrobních procesů potravin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2024 - Praha [ProVeg Česko]
Konference New Food Forum otevře dveře inovacím v sektoru rostlinných alternativ

New Food Forum představí inovativní řešení v rostlinném sektoru a jejich rostoucí význam v budoucnosti potravinářství. Tato jedinečná B2B událost se uskuteční 18. dubna v Praze a zodpoví řadu otázek o nejnovějších trendech v udržitelném stravování, označování rostlinných produktů nebo o tom, jak vypadá evoluce výrobních procesů potravin. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1386 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz