Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.3.2023 - BRNO [Klimatická koalice]
Dejte si klimatický závazek, vyzve 25. března celosvětová kampaň Hodina Země

V sobotu 25. března 2023 proběhne tradiční Hodina Země, celosvětová kampaň na ochranu klimatu. Přidat a zaregistrovat se může každý, komu není lhostejný stav životního prostředí u nás i ve světě. Na hodinu symbolicky zhasnou veřejná osvětlení v obcích, či městské dominanty. K akci se může připojit kdokoli. Účastníci si zvolí vlastní klimatické závazky. Může jít o využívání obnovitelných zdrojů energie, snížení teploty v domácnosti nebo snížení spotřeby masa. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.3.2023 - Praha [PIARISTI]
Formát světoznámých TED talků v Praze. Na konferenci TEDxNárodní nabídnou řečníci pohled do naší společné budoucnosti napříč společenskými i vědními tématy.

Kam kráčí lidská civilizace? Jak změnou úhlu pohledu změníme společnost k lepšímu? Jaké struktury tvoří systémy kolem nás a jak jimi pohnout? Tak zní tři zásadní otázky konference TEDxNárodní, která se vrací po roční pauze a 25. března 2023 nabídne pohled do naší společné budoucnosti. O zvolení správného směru, nahlížení problémů jinou optikou a potřebných krocích pohovoří odborníci z různých odvětví. K řečníkům patří například význačný neurolog Martin Jan Stránský, expertka na restorativní justici Petra Masopust Šachová, kulturoložka Kamila Němečková nebo modelka a ekologická aktivistka Arizona Muse. Nejmladší mluvčí bude středoškolačka Emma Babáková, která se aktivně zasazuje o změnu struktury a podobu vzdělávání. Konference, která je licencovanou verzí světoznámých TED talků, se uskuteční v nadčasové budově ČSOB v Praze na Radlické. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat15.3.2023 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Veselá sobota odstartuje společný muzejní projekt

Pro letošní rok připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina společný projekt zaměřený na propagaci loutkářství a tradiční lidové kultury. Jeho účelem je obohatit program pro návštěvníky a poutavou formou vzájemně představit svoji činnost na půdě spřátelené instituce. Již 25. března 2023 hostí Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi první akci nazvanou „Veselá sobota“. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.3.2023 - Praha - Komořany [www.chmi.cz]
Den otevřených dveří ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav zve děti i dospělé na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 25. března Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.3.2023 - Praha [Metropole Zličín]
Udržitelná Metropole Zličín: unikátní bioreaktor, zelená energie a mnoho dalšího

Helena neboli fotobioreaktor, který za pomoci řas pohlcuje CO2, bude nově sloužit v nákupním centru Metropole Zličín. Jedná se ale jen o poslední v dlouhé řadě kroků, kterými centrum směřuje k ještě větší udržitelnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.3.2023 - PLZEŇ [Fridays for Future ČR]
Studenti z Fridays For Future uspořádali happening. “Turów zavřít hned, chceme vodu zpět!” Vzkázali před Polskou ambasádou

V pondělí 13. 3., klimatické hnutí Fridays For Future uspořádalo happening před Polskou ambasádou. S hlavním sloganem “Turów zavřít hned, chceme vodu zpět,” požadovali, aby vláda jednala transparentně ohledně hnědouhelného dolu Turów a zveřejnila všechna data o podzemní vodě, jejíž hladina na české straně klesá a kterou následně těžba kontaminuje. Činí tak v reakci na nové rozhodnutí polské vlády o tom, že důl bude uzavřen až v roce 2044, což je ještě později, než u nás, přestože se nyní připravuje prodloužení těžby v dole Bílina až do roku 2035, dva roky po termínu uvedeném v programovém prohlášení, což je rok 2033. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.3.2023 - Liberec [Stav Agency s.r.o.]
Zamezte úniku tepla z domu

Zejména u starších domů bez zateplení jsou náklady na provoz velmi vysoké. Jsou různé způsoby a postupy jak renovovat dům, aby byl úspornější. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.3.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Čeští dobrovolníci vyjedou pomáhat do zemětřesením zpustošeného Turecka

Turecká organizace GSM – Gençlik Servisleri Merkezi (GSM – Youth Services Center) připravila na období duben až září cyklus krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů (tzv. workcampů), jejichž cílem bude pomoci zmírnit následky zemětřesení, které Turecko postihlo začátkem února. Skrze mezinárodní partnerství s českou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se do projektu Earthquake Solidarity budou moci zapojit i dobrovolníci z České republiky. Možnost přihlášení se na projekt se otevře 13. března. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.3.2023 - PRAHA [Fridays for Future ČR]
Studenti z Fridays For Future uvítali na ministerstvu životního prostředí Petra Hladíka. “Doufáme, že budete řešit klimatickou krizi,” vzkazují.

V pátek 10. 3. studenti z klimatického hnutí Fridays For Future přivítali před ministerstvem životního prostředí bývalého náměstka a aktuálního ministra životního prostředí Petra Hladíka. Akce měla politikům připomenout, že mladá generace tu stále je a záleží jí na budoucnosti. Do jeho nové kanceláře mu donesli dárek, obraz s grafikou OZE. ,,Po několika deprimujících letech na ministerském postu snad bude sedět člověk, který to s budoucností naší generace myslí dobře,” zaznělo ze strany studentů. Obraz OZE, který studentstvo přineslo, má ministrovi připomínat, že přechod na ně představuje jeden z primárních kroků k řešení klimatické krize a je nutné urychleně začít s jejich výstavbou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.3.2023 - Praha [Zelený kruh]
Výzvy pro nového ministra životního prostředí: rozhýbat ochranu klimatu a biodiverzity

Ekologické organizace představily hlavní úkoly, které bude muset zvládnout Petr Hladík, jmenovaný dnes prezidentem Pavlem do funkce ministra životního prostředí. Nový ministr má přitom čas jen dva a půl roku do příštích sněmovních voleb. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.3.2023 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Česká firma Lavaris bude ve spolupráci s palestinskou společností Eco Recycle rozvíjet speciální technologie na recyklaci odpadu z kamenického průmyslu

Před dvěma lety se společnost Lavaris s podporou Programu B2B České rozvojové agentury pustila v Palestině do realizace předváděcího centra na výrobu stavebních suchých směsí z odpadových materiálů z kamenického průmyslu a ze stavebnictví. Nyní došlo k podepsání memoranda o porozumění s palestinskou společností Eco Recycle zakládající partnerství pro práci a rozvoj recyklace odpadu z kamenického průmyslu v provincii Jenin a jeho následnou distribuci do různých míst Palestiny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.3.2023 - [Děti Země]
Umístění téměř kilometrové části obchvatu Znojma zkrachovalo

Ředitelství silnic a dálnic ČR se bezúspěšně snažilo dvanáct let Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.3.2023 -
Udržitelnější obaly produktů společnosti Procter & Gamble

Společnost P&G trvale zvyšuje počet recyklovatelných materiálů ve svých obalech a také se snaží čím dál více snižovat počet produkovaného plastového obalu. Věděli jste, že řada obalů, které P&G v současnosti používá, je plně recyklovatelná? A že některé inovace vznikají přímo v Česku v rakovnické továrně Rakona, odkud pak putují usnadňovat život spotřebitelům do celé střední a západní Evropy? Vydejte se s námi na exkurzi po stopách nových obalů, které se v P&G zrodily díky inovativním technologiím. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.3.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, Sdružení vlastníků soukromých a obecních lesů v ČR, ČSOP, Pro Silva Bohemica, Česká společnost ornitologická, a Spolek vlastníků honebních pozemků]
Ministerstvo zemědělství neplní vládní závazek na potřebné změny mysliveckého zákona

Postup Ministerstva zemědělství při přípravě novely zákona o myslivosti nenaplňuje závazky programového prohlášení. Ve společném dopise představitelům vládní koalice na to upozorňují zástupci Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR, Asociace soukromého zemědělství ČR, Hnutí DUHA, ProSilva Bohemica, Českého svazu ochránců přírody, České společnosti ornitologické a Spolku vlastníků honebních pozemků [1]. Na dnešní tiskové konferenci vyjádřili znepokojení nad postojem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, který se odpovědnosti za plnění programu vlády vyhýbá, když rozhodnutí o bodech, které se nelíbí Českomoravské myslivecké jednotě, zvažuje ponechat až na poslancích [2]. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat3.3.2023 - PRAHA [Poslední generace]
Poslední generace pokračuje v protestech za omezení rychlosti v Praze

Příznivci skupiny Poslední generace se dnes již podruhé v tomto týdnu vydali na protestní pochod po pražské magistrále a způsobili tak další zpomalení již tak napjaté dopravy v ranní špičce. Protestující žádají plošné omezení rychlosti v Praze na 30 km/h. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2023 - PRAHA [Klimatická koalice a Zelený kruh]
Nové Programové prohlášení vlády? I změny k lepšímu. Sliby ale nesmí zůstávat jen na papíře, upozorňují ekologické organizace

Včerejší revize programového prohlášení vlády potvrdila, že se vláda přes drobné změny drží nastaveného kurzu v oblastech ochrany klimatu i životního prostředí. Text přináší i drobné změny k lepšímu, v některých oblastech se ale sliby z prohlášení míjejí s následnou praxí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2023 - Praha 5 - Zbraslav [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Simulační modely pomáhají vědcům pochopit chování vody v krajině

Narůstající potíže se suchem, odlesnění horských svahů, hrozba bleskových povodní, obnova lesů po kůrovcové kalamitě, zadržování vody v krajině. To je jen malý výčet problémů, které v dnešní době se řeší vědci v souvislosti se stavem lesů. To jen zvyšuje význam lesnicko-hydrologického výzkumu malých lesních povodí. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat2.3.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf

Mláďata jsou údajně všeobecně roztomilá proto, aby je dospělý jedinec miloval, neopustil je a staral se o ně. Pořídit si domů malé štěně nebo kotě vyžaduje určitou dávku zodpovědnosti. Každý jedinec má-li být spokojený, vyžaduje péči, a to i v oblasti správné stravy. Je dobré roz-hodnout se v pravý čas, jak a čím především malého tvora krmit. Pokud zvolíte pro svého maz-líčka potraviny, které se navrací k přírodě, pak jsou výrobky Grub Barf tou správnou volbou. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým diskomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající a cítící se domácí mazlíček plný vitality. Krmení mláďat se oproti dospělým jedincům liší. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1354 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz