Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.6.2002 - BRNO [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
ČEZ a spalovna neposkytují informace

Členové Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR ŽP) se přesvědčili o tom, že průmyslové podniky na jihu Moravy nejsou vždy otevřeny poskytování informací o toxických látkách, které vypouštějí. Podnik patřící firmě ČEZ, a. s., Elektrárna Hodonín odmítla Ivě Kotáskové reprezentující tento okres poskytnout informace o vypouštěných toxických látkách do životního prostředí. Lépe na tom není ani spalovna nebezpečných odpadů Ekotermex ve Vyškově, která sice hostila ministra Kužvarta, ale s množstvím toxických látek vypouštěných do životního prostředí se zrovna nechlubí.

Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2002 - MOST [Ekologický právní servis]
Stavební i okresní úřad v Mostě odmítly poskytnout informace týkající se Nemaku, EPS podává žalobu

Stavební úřad Magistrátu města Most a poté i Okresní úřad v Mostě odmítly poskytnout Ekologickému právnímu servisu kopie dokumentace pro územní řízení na průmyslovou zónu Joseph. Tím porušily zákon o informacích, který poskytování kopií listin ze správních spisů výslovně umožňuje. Proto podává EPS žalobu ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12.6.2002 - PRAHA, BRNO [Ekologický právní servis]
Prezident podepsal novelu shromažďovacího zákona

Prezident republiky včera podepsal novelu shromažďovacího zákona, kterou v květnu přijal parlament. Oproti podobě, v jaké byl návrh (původně zcela nového shromažďovacího zákona) předložen Sněmovně novela respektuje Listinou dané právo pokojně se shromažďovat; neprosadily se omezující a represivní snahy v původním znění, připraveném ministerstvem vnitra. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat11.6.2002 - Milovice [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
"Nechceme stát za plotem," řekli Milovičtí prezidentovi

Prezident Václav Havel navštívil v úterý 11. června Milovice a bývalý vojenský prostor Mladá. Cílem prezidentovy cesty bylo seznámit se s tím, co se v oblasti událo za jedenáct let po odchodu sovětských vojsk. Zástupci místních občanů předali prezidentu Havlovi otevřený dopis, v němž vyjadřují své obavy z nového znepřístupnění oblasti a z devastace krajiny v důsledku výstavby zkušebního polygonu společnosti Škoda Auto. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat10.6.2002 - [Institut demokracie pro všechny]
Zpráva o stavu demokracie: K rozvoji občanské společnosti a otevřené demokracie nejvíce přispěla Koalice, nejméně ODS

Zpráva o stavu demokracie - zveřejněná koncem minulého týdne - konkrétními příklady parlamentních hlasování dokládá, kteří politici výrazně zasáhli ve prospěch či naopak v neprospěch rozvoje občanské společnosti a otevřené demokracie. Z analýzy vyplývá, že demokracii nejvíce prospěli zákonodárci Koalice, následováni ČSSD a KSČM. Opačný postoj nejčastěji zaujímali poslanci a senátoři ODS. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.6.2002 - Praha [Institut Demokracie pro všechny]
Institut Demokracie pro všechny vydal Zprávu o stavu demokracie

"Institut Demokracie pro všechny" ve spolupráci s experty z neziskového sektoru analyzoval témata klíčová pro kvalitu demokracie. Na svých webových stránkách (www.institut-demokracie.cz) dnešním dnem zveřejnil "Zprávu o stavu demokracie". Ta konkrétními příklady parlamentních hlasování dokládá, kteří politici výrazně zasáhli ve prospěch či naopak v neprospěch rozvoje občanské společnosti a otevřené demokracie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.5.2002 - PRAHA [NROS - "Pomozte detem!"]
V zoologických zahradách bude možnost přispět na sbírku „Pomozte dětem!“

Přispět na 5.ročník sbírky „Pomozte dětem!“ organizované společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti budou moci v sobotu 1.června 2002 návštěvníci osmi zoologických zahrad v Čechách a na Moravě. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.5.2002 - PRAHA [Medáci]
Úřad utajuje informace o výběrových řízeních, Medáci žádají zastupitelstvo o změnu rozhodnutí

Radní dali přednost keramické manufaktuře před programem pro děti a postižené. Výběrové řízení na domy v nynější péči Dobročinného spolku Medáků bylo zmanipulováno, obávají se členové sdružení.
Praha – Radní Prahy 6 před dvěma týdny rozhodli o tom, že Medáky zbaví dvou největších kulturních center – jediných míst, která umožňovala pestrý program pro děti, dospělé a postižené občany. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2002 - PRAHA [NROS]
4. ročník sbírky „Pomozte dětem!“ bude rozdělovat 12 030 643 Kč

Celkové výše 12 030 643 Kč dosáhly finanční příspěvky a dary zaslané na konto 4. ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti „Pomozte dětem!“. Je to téměř o dva milióny více než v minulém ročníku.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2002 - Berlín/Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Spolkový prezident Johannes Rau přijal správní radu Česko-německého fondu budoucnosti

Spolkový prezident Joannes Rau přijal dne 16. května členy současné správní rady Česko-německého fondu budoucnosti jakož i členy správní rady prvního funkčního období. Předseda správní rady, státní rada v.v. Helmut Bilstein a její místopředsedkyně, ministryně spravedlnosti v.v. dr. Dagmar Burešová informovali spolkového prezidenta a aktuální práci Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2002 - PRAHA [Medáci]
Úřad se rozhodnul zlikvidovat Medáky, zachování kulturní nabídky je pouze zdánlivé

Na včerejším jednání rozhodli radní Prahy 6 o výsledcích výběrových řízení na dva objekty ve Starostřešovické ulici. Tyto domky již od roku 1995 užívá Dobročinný spolek Medáků a pořádá zde pravidelné kulturní a vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost. Třetí z domků, spravovaných Medáky, se nachází v ulici Nad hradním vodojemem. Radní chtějí Medákům pronajmout pouze jeden ze tří domků. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat7.5.2002 - Česká republika [Asociace občanských poraden]
5. výročí založení Asociace občanských poraden

Rok 2002 je již pátým rokem úspěšného fungování neziskové organizace Asociace občanských poraden, sítě která občanské poradny sdružuje a podporuje je v jejich práci tak, aby poskytovaly kvalitní služby všem, kteří se na ně obrátí. Tento systém jednotné metodiky, informační databáze, jednotných školení a kontroly činnosti byl převzat z Velké Británie, kde začal fungovat bezprostředně po druhé světové válce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.5.2002 - Milovice [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Polygon Škoda vstupuje do další fáze schvalování - dnes se občané vyjádří ke změnám územního plánu

Po rozsáhlém procesu hodnocení vlivů na životní prostředí vstupuje záměr společnosti Škoda Auto do další fáze. Kvůli stavbě polygonu pro testování nových typů vozů jsou navrženy změny územního plánu vyššího územního celku Mladá. Veřejné projednání těchto změn se koná dnes odpoledne v Milovicích. Včera, tedy jediný den před projednáním, přitom stavbu polygonu nečekaně posvětilo ministerstvo životního prostředí. Vzhledem k zásadnímu nesouhlasu místních občanů a některých obcí lze očekávat bouřlivé jednání. Celý text ::občanský sektor, lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2002 - Praha - Letenská pláň [o.s. Konopa]
Zrušení akce 'Proti cenzuře' na MMM

Konopný ombudsman Marek Jehlička ruší oficiální část svého programu na „Million Marihuana March“, která se měla uskutečnit 4. května na Letenské pláni v Praze. Celý text ::lidská práva, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat30.4.2002 - Praha [NROS Praha]
NROS a Nokia zahajují nový program pro mladé lidi

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice program Make a Connection – Připoj se. Naše země se tak stala součástí celosvětové iniciativy, na které pod názvem Make a Connection, spolupracuje Nokia a International Youth Foundation (IYF). Mladí lidé budou v rámci tohoto pogramu realizovat vlastní dobrovolnické projekty zaměřené na okolní komunitu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.4.2002 - PRAHA [Sdružení spotřebitelů elektřiny]
Sdružení spotřebitelů elektřiny nesouhlasí s propagandou ČEZu, která dezinformuje spotřebitele

Sdružení spotřebitelů elektřiny (SSE) nesouhlasí s propagandou ČEZu, která dezinformuje české spotřebitele formou rozesílání dopisů s informacemi o Duhové energii. Dopisy se objevily u domácností, které spadají pod distribuční společnosti, které se chystá odkoupit ČEZ (SME, SVE, STE, VCE a ZCE, JME). Až FNM prodá ČEZu podíly v těchto distribučních společnostech, získá v nich ČEZ zcela absolutní postavení. Toto umělé zvýšení hodnoty ČEZu povede ke vzniku supermonopolu na trhu s elektřinou a podpoří diktát cen pro spotřebitele. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat25.4.2002 - PRAHA [AMO]
Česko-rakouský kulatý stůl

25. dubna 2002, Praha – Kulatý stůl o česko-rakouských vztazích před a po rozšíření Evropské unie se bude konat dne 27. dubna 2002 v 10.00 hodin v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, P-1. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat22.4.2002 - PLZEŇ [Děti Země]
Alternativní doprava nemá v Plzni zelenou

Město Plzeň nedodržuje své platné Zásady dopravní politiky. Přes proklamovanou podporu "prostorově a ekologicky méně náročných druhů dopravy" je při rozdělování finančních prostředků upřednostňováno budování kapacitních komunikací uvnitř města. V rámci Dnů alternativní dopravy dnes začala distribuce pohlednic, kterými mohou občané apelovat u primátora města Plzně na dodržování Zásad dopravní politiky města Plzně a zvýšení podpory alternativní dopravy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.4.2002 - Brno [Děti Země]
O Zelenou perlu roku 2001 soupeří hlavně politici ČSSD a ODS

Do sedmého ročníku ankety o Zelenou perlu roku se Dětem Země sešlo až 56 výroků, což je dvakrát více než obvykle. Dominující skupinu s nejvíce výroky tvoří zástupci politických stran. Velký počet výroků se také týká sporu Greenpeace se Spolanou Neratovice o stupni zamoření několika budov dioxiny a ochranářů s myslivci o podobu mysliveckého zákona. Se svými výroky již tradičně soupeří Martin Říman a Václav Klaus, který je již prvním držitelem této ceny za rok 1995 a zároveň ropákem za rok 1993. Do finále nakonec posupuje jen osmnáct výroků. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanci proti krajskému referendu

Poslanecká sněmovna odstranila ze zákona o krajích právo občanů hlasovat v krajském referendu. Zatímco návrhu ústavního zákona o celostátním referendu je věnováno okázalé úsilí vládní strany i pozornost veřejnosti, tatáž strana v tichosti podporuje zrušení referenda v krajích. Možnost vrátit právo na uplatnění přímé demokracie do krajského zákona má nyní Senát. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz