Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat11.10.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Díky společnosti Člověk v tísni při ČT si od povodňového stresu odpočinuly stovky lidí

Společnost Člověk v tísni při ČT zprostředkovala v září a říjnu pobytové zájezdy pro 840 lidí, převážně dětí, postižených srpnovými povodněmi. Do Chorvatska, Švýcarska a na Kanárské ostrovy odjížděly školní třídy i celé rodiny. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2002 - JABLONEC NAD NISOU [Naděje]
Rozšíření noclehárny v Jablonci nad Nisou

V zasněženém Jablonci nad Nisou otevřela včera večer Naděje noclehárnu pro bezdomovce rozšířenou o další místnost. Díky provedeným drobným stavebním úpravám se zvýšila kapacita noclehárny z původních 8 až na 12 lůžek. Tato změna zároveň přináší zvýšení kvality poskytovaných služeb vzhledem k nižšímu počtu lůžek na pokojích a lepšímu vybavení. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat9.10.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni při ČT realizuje opravy objektů veřejného zájmu

V oblastech postižených povodněmi se společnost Člověk v tísni při ČT zaměřila i na obnovu institucí nezbytných pro normální chod života v obci. Jde zejména o rekonstrukce a opravy škol, domů s pečovatelskou službou, školek, školních družin a jídelen, ale i mostů, či bytů obecního bydlení…. tedy o projekty, spadající do oblasti veřejného zájmu. „Díky práci v terénu a kontaktu se starosty postižených obcí se v databázi společnosti Člověk v tísni při ČT sešlo přes 230 žádostí o finanční příspěvek na tyto projekty“, říká Pavel Mandula, oblastní koordinátor společnosti Člověk v tísni při ČT. Část z těchto projektů pokryjí vázané dary velkých donátorů, některé bude financovat společnost Člověk v tísni při ČT z volných prostředků sbírky SOS Povodně. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat7.10.2002 - BRNO, ZLÍN [Diecézní charita Brno]
Pomoc Diecézní charity Brno postiženým povodněmi pokračuje

Diecézní charita Brno (DCHB) již začátkem srpna v souvislosti s letošními ničivými povodněmi vyhlásila charitativní sbírku na konto: 1034009999/5500, Raiffeisenbank. Částka na kontě překročila hranici tří miliónů korun. Sbírka potrvá do 31.3.2003. Veškerý výtěžek bude použit na hrazení nákladů spojených s krizovou intervencí DCHB v terénu, ale především jako přímá finanční pomoc obcím i rodinám postižených povodněmi na Blanensku, Znojemsku a také Litoměřicku. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat6.10.2002 - BRNO [Liga lidských práv]
Liga lidských práv začíná oficiálně působit v České republice

Nová nevládní organizace bude po vládě požadovat důsledné dodržování jejích závazků v oblasti lidských práv. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.10.2002 - PRAHA [Nadace VIA]
Výrobce Philip Morris premiantem mezi firemními dárci

Výsledky letošního ročníku ceny VIA BONA, kterou Nadace VIA s partnery uděluje za osvícené firemní a individuální dárcovství, byly zveřejněny na dnešní slavnostní recepci v rezidenci amerického velvyslance v Praze. Hodnotící komise složená z novinářů a manažerů firem a neziskových organizací nakonec přisoudila hlavní cenu společnosti Philip Morris, která společně s Bílým kruhem bezpečí připravila masivní osvětovou kampaň proti domácímu násilí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.9.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
Na obnovu oblastí postižených záplavami prostřednictvím pomoci nevládních neziskových organizací vyčleněno přes 28 miliónů korun.

Na podporu projektů zaměřených na pomoc lidem z oblastí postižených povodněmi bude mezi nevládní neziskové organizace rozděleno více než 28 miliónů korun (930.000 eur). Prostředky byly vyčleněny v rámci finanční pomoci Evropské unie z Národního programu Phare 2002. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.9.2002 - [Logos o.s.]
Pozvánka na TK občanského sdružení LOGOS k situaci v pražské Záchranné službě

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci o.s. nezávislých publicistů Logos, a to v pondělí 30. 9. 2002 v 10.00, do prostor Komorního kina EVALD, na Národní třídu 28. Chceme Vás seznámit se závěry roční intenzivní investigativní práce na kauze "Pochybení ve vedení Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy". Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.9.2002 - [České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS)]
Vznik Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS)

Na začátku září 2002 vzniklo nové sdružení českých neziskových nevládních organizací zaměřených na rozvojovou spolupráci, rozvojovou výchovu a humanitární asistenci pod názvem České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS) Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat13.9.2002 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dohledy z Rozhledny

To je název slavnostní akce na zakončení letní sezóny na rozhledně Travičná u rekreační oblasti Lučina v CHKO Bílé Karpaty V neděli 22.9 odpoledne proběhne řada akcí které jistě potěší malé i velké návštěvníky. Bude tu ochutnávání burčáku, jízda na koni , dojení koz, přehlídka napoleonských vojáků, slaňování a záchranná akce hasičů, výcvik dravců a psů, soutěž v louskání ořechů a také závěrem malý ohňostroj.
Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat13.9.2002 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolnických aktivit]
MEZINÁRODNÍ DOBROVOLNICKÝ PROJEKT V Bílých Karpatech

V pondělí 9.9. 2002 začal v jižní části CHKO Bílé Karpaty mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp. Tábor pořádalo občanské sdružení INEX -- Sdružení dobrovolných aktivit, občanské sdružení EKOTON, obec Tvarožná Lhota, Kněždub a Sdružení obcí mikroregionu Strážnicka Podobných projektů se konalo v mikroregionu již více. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministr Němec lhal ve sněmovně, aby prosadil omezení práv občanů. Záminkou se staly povodně.

Poslanecká sněmovna, která dnes jednala ve stavu legislativní nouze o balíčku povodňových zákonů, podpořila omezení práv občanů v novele stavebního zákona, které spočívá ve vyloučení občanských sdružení z okruhu účastníků řízení podle tohoto zákona. Toto omezení přitom nijak věcně nesouvisí s urychlením stavebních prací v záplavami postižených oblastech. Povodňová situace tak byla zneužita k odstranění veřejné kontroly rozhodování stavebních úřadů, která se nelíbila mnoha úředníkům a politikům prosazujícím zájmy nejrůznějších podnikatelských lobby. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [MKC]
Rozmanitost do knihoven: hledání cest k tolerantnosti

Studie uskutečněná v zemích EU na jaře roku 1997 ukázala, že problém rasismu a xenofobie v členských státech nabývá znepokojivých rozměrů: asi 33 procent dotázaných otevřeně přiznalo, že jsou poměrně nebo velmi rasističtí. Rasismus začíná tím, že podporuje rozdíly – opravdové nebo smyšlené. Na základě předsudků můžeme odmítat lidi ještě předtím, než jsme se o nich vůbec něco dozvěděli. A právě proto vznikl projekt „Rozmanitost do knihoven“. Jeho cílem je vytvořit cestu a prostor pro poznávání rozmanitých kultur a etnických menšin žijících v České republice a přispět k hledání společného řešení otázek mezietnického soužití. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2002 - BRNO [Nadace Partnerství]
Porota vybrala 12 finalistů ankety "Strom roku 2002"

Nadace Partnerství ve spolupráci s Regionálním sdružením Českého svazu ochránců přírody v Brně vyhlásily celostátní anketu "Strom roku 2002". Dne 9. září vybrala porota složená z odborníků a osobností 12 finalistů ankety. Tyto stromy budou uveřejněny na internetových stránkách programu Strom života Nadace Partnerství www.stromzivota.cz a v 39. čísle časopisu Květy, které vyjde 26. září . Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis, Greenpeace]
Poslanci rozhodnou, zda dojde ke zneužití povodní k omezení účasti veřejnosti

Zítra má Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jednat o omezení práva veřejnosti účastnit se správních řízení. Již druhý takový návrh podává tentokrát samotná vláda, přestože premiér Špidla v projevu po povodních sliboval, že vláda nebude využívat složité situace k prosazení návrhů, který by jinak prosaditelné nebyly (1). Současně se dá předpokládat, že svůj návrh na omezení účasti veřejnosti ve správních řízeních zopakuje také poslanec Dub (ODS). Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat8.9.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Případ mrtvého Roma byl vrácen k náležitému šetření

Státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství Brno - venkov vyhověla stížnosti zmocněnce poškozené z 22. srpna 2002 a vrátila případ pádu romského občana z okna policejní stanice s následkem smrti inspekci ministra vnitra, která by měla začít případ konečně po více než dvou měsících šetřit. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.9.2002 - BEROUN [Děti Země]
Festival Vo Patro Vejš se vydařil!

Minulý víkend se konal na hradě Točník na Berounsku festival Vo Patro Vejš, jehož smyslem bylo seznámit veřejnost se záměrem vybudování Centra neziskového sektoru v Berouně a získat část prostředků na invalidní plošinu do tohoto zařízení. Na výtah pro vozíčkáře přibylo téměř čtyřicet tisíc korun. Tuto neděli proběhne v Klubu Labe v Hořovicích veřejná velkoplošná videoprojekce sestřihu z festivalu. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat26.8.2002 - PILNÍKOV [INEX SDA]
Dobrovolná práce a divadelní putování

Mezinárodní dobrovolnický projekt pořádá 6.8. – 9.9. 2002 Sdružení dobrovolných aktivit INEX – SDA, obec Pilníkov a Společenství obcí Podkrkonoší. Projekt má svou tradici v oblasti Společenství obcí Podkrkonoší od roku 2000 (podvakrát se konal v obci Kohoutov). Také letos se ho účastní mladí lidé z celého světa a má dvě základní části: 10 dní dobrovolné práce pro obec (úprava hřbitovní cesty a zdi, v případě nepřízně počasí úklid bývalého rekreačního objektu či výpomoc ve škole) s rozvrhem 4-6 pracovních hodin denně a divadelní putování. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2002 - Konstantinovy Lázně [INEX SDA]
Mezinárodní dobrovolnický projekt v Konstatninových Lázních

V pondělí 19. 8. 2002 byl v Konstantinových Lázních ukončen mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp. Tábor pořádalo občanské sdružení INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, občanské sdružení Pomozme si sami, Mikroregion Konstantinolázeňsko a obec Konstantinovy Lázně. Podobných projektů se konalo v mikroregionu již více. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2002 - PRAHA [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Junák vyslal do zaplavených oblastí více než 400 dobrovolníků

Za posledních 14 dní odjelo na pomoc postiženým záplavami více než 400 starších skautů a skautek. Pomáhali či pomáhají na dvaceti místech ČR, například v Kralupech, Neratovicích, Zbraslavi, Letech, Višnové či Českém Krumlově. Tento víkend vyjíždí další do Jižních Čech, Litoměřic a Prahy. Zájemci z řad skautů starších 15 let, kteří chtějí nabídnout svou pomoc se mohou stále hlásit na tel. číslech ústředí Junáka 02/24 102 284 či 0724/047 450. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz