Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat28.4.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
NCBI zahajuje program „Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou“

Národní centrum bezpečnějšího internetu zahajuje vzdělávací program „Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou“, který je určen pro sociální pracovníky a další pomáhající profesionály, kteří pracují s dětmi, mládeží a rodinami. 30. dubna 2013 proběhne první ze série jednodenních prezenčních seminářů. Účastníkům bude k dispozici také navazující e-learningová část - krátké lekce pro preventivní práci s mládeží i pro intervenci, zahrnující témata prezenčního kurzu a podpůrné dokumenty pro praxi. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.4.2013 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Pracovní trh, slučování rodin a studium: Migrační témata z pohledu expertů a migrantů

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci se zahraničními partnery spustilo projekt „Migration to the Centre“, jehož cílem je podpořit výměnu informací o migraci ve střední Evropě. Konkrétně se jedná o témata pracovní migrace, slučování rodin a studia. Projekt čerpá z více než dvacetileté zkušenosti České republiky a okolních zemí s migrací a reaguje na vlivy Evropské unie na migrační politiky ve středoevropském regionu. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat16.4.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci a Člověk v tísni]
Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

„Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat4.4.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
NCBI podporuje Noc s Andersenem

Národní centrum bezpečnějšího internetu již tradičně podporuje „Noc s Andersenem“, akci knihoven na podporu dětského čtenářství. Děti nocují v místech, která se k akci připojují - většinou v knihovnách anebo školách, věnují se společnému čtení a různým dalším aktivitám. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.3.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Spuštěna kampaň „Mladí proti nenávisti online“

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) ve spolupráci s odborem pro mládež Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) realizuje v České republice mezinárodní kampaň „Mladí proti nenávisti online – žít, učit se a jednat pro lidská práva", která je iniciována Radou Evropy. Kampaň je zaměřena na potlačení projevů nenávisti v prostředí online: extremismu, rasové nesnášenlivosti, utlačování menšin, agresivního nacionalismu apod. Zároveň bude podporovat etické a slušné chování při online komunikaci. Celoroční kampaň oficiálně zahájil dne 22. 3. 2013 generální tajemník Rady Evropy, Thorbjørn Jagland. Celý text ::internet::
 

Vybrat18.3.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Jste zaměstnatelní? Znáte informační technologie? Otestujte se!

Mezinárodní kampaň „Get Online Week 2013“, pod záštitou ministra vnitra ČR, Jana Kubice, startuje právě dnes. Ve dnech 18. – 24. března 2013 bude poukazovat na přínosné používání technologií a internetu. Lidé by měli těžit z možností, které dnešní online svět nabízí. K uvedené kampani se v ČR připojují Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) a Agentura pro evropské projekty & management (EPMA). Obě organizace v České republice pomáhají šířit související informace. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.3.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, EPMA]
Spojujeme síly pro podporu digitální Evropy

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) a Agentura pro evropské projekty & management (EPMA) se připojují ke kampani „Get Online Week 2013“. Nezaměstnanost mladých lidí v současnosti přesahuje ve 27 zemích EU hranici 20%. Zároveň roste poptávka po zaměstnancích ovládajících informační a komunikační technologie (ICT) každoročně o 3%. Pesimistické odhady varují: pokud se nepodnikne nic pro vyřešení nesouladu mezi současnými dovednostmi dostupnými na pracovním trhu a jeho potřebami, až 800.000 pracovních míst v ICT bude v roce 2015 nezaplněných. Celý text ::internet::
 

Vybrat5.2.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Den bezpečnějšího internetu 2013: „Komunikujte ohleduplně“

Evropské sítě INSAFE a INHOPE (síť evropských center bezpečnějšího internetu a síť horkých linek) dnes již po desáté připomínají Den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day, SID). Iniciativa zrozená v rámci programu Safer Internet Evropské komise nabízí možnost zapojit se do aktivit, které učiní z internetu bezpečnější a lepší místo pro děti a mladé lidi. Již od svého prvního uvedení v roce 2004 zaznamenává událost trvalý růst zájmu. Nyní se kampaň rozšířila do více než 100 zemí na šesti světadílech, včetně všech 27 členských států Evropské unie. Safer Internet Day 2013 je zaměřen na téma online práv a zodpovědnosti pod heslem „Komunikujte ohleduplně!“. Celý text ::internet::
 

Vybrat28.1.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Den bezpečnějšího internetu 2013: komunikujte ohleduplně!

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) se opět připojuje k celosvětové kampani ke Dni bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day, SID). Letos se SID v České republice koná pod záštitou zmocněnkyně vlády pro lidská práva, Mgr. Moniky Šimůnkové. Tématem jubilejního, desátého ročníku SID jsou online práva a zodpovědnost. NCBI v souvislosti s událostí (5.2. 2013) zviditelňuje aktivity vlastní i aktivity významných českých subjektů. Organizuje také soutěž – zejména pro školy, knihovny, zájmové organizace atd., i pro nadšené jednotlivce, kteří jsou ochotni věnovat čas osvětě ve prospěch bezpečnosti dětí a mládeže (ale nejen jich) na internetu. Veškeré informace jsou dostupné na www.saferinternetday.cz. Celý text ::internet::
 

Vybrat3.12.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Poslední šance pro zájemce o konferenci „Praha bezpečně online“

V pondělí 10. prosince 2012 proběhne odborná konference „Praha bezpečně online - podněty pro školní praxi, prevenci a sociální práci“. Zájemcům o účast zbývá už jen několik posledních dnů na registraci. Celý text ::internet::
 

Vybrat30.10.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
NCBI: Proběhl Kulatý stůl Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v ČR

V závěru minulého týdne proběhlo první setkání u kulatého stolu u příležitosti Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v České republice. Iniciátorem akce je Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI), které zároveň realizuje pilotní projekt celoevropské kampaně iniciované Evropskou agenturou pro bezpečnost informací a sítí (ENISA). Setkání se uskutečnilo pod záštitou Jana Kubice, ministra vnitra ČR, a Mgr. Moniky Šimůnkové, zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.10.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Evropský týden kybernetické bezpečnosti v ČR

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádá první setkání u kulatého stolu u příležitosti Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v České republice. Pracovní schůzka se uskuteční pod záštitou Jana Kubice, ministra vnitra ČR, a Mgr. Moniky Šimůnkové, zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva. Celý text ::internet::
 

Vybrat5.10.2012 - PRAHA [Wikimedia ČR, o.s.]
Nejlepší experti na přírodu? Již i divoká zvířata přispívají na českou Wikipedii

Wikipedii dnes zná téměř každý uživatel Internetu. Tato celosvětová mnohojazyčná encyklopedie dnes zdarma nabízí snadno dostupné nepřeberné množství informací z řady oblastí. Málokdo však ví, že její obsah píší sami její čtenáři. Za existencí Wikipedie tak nestojí profesionální tým editorů, ale práce nepřeberného množství neplacených dobrovolníků, tzv. wikipedistů. Ti ve svém volném čase tvoří její obsah. Články o specializované problematice často píšou zapálení amatéři bez potřebných zkušeností z oboru. Snadno tedy mohou přehlédnout chyby, které by expertům neušly. A byla to právě snaha získat ty největší experty na problematiku chráněných území, která nás přivedla k pokusu oslovit ty nejlepší z nejlepších. Divokou zvěř obývající tyto oázy nedotčené přírody u nás. Jak spolupráce probíhala a jak dopadla? Pojďme se na to podívat! Celý text ::internet::
 

Vybrat12.6.2012 - PRAHA [Portus Praha, o.s.]
Dobroty s příběhem

V sobotu 9. 6. 2012 od 10 hodin podepisovali Simona Stašová, Jaroslav Svěcený a Iveta Fabešová dobročinnou kuchařku Dobroty s příběhem, jejíž obsah tvoří oblíbené recepty od více než šedesáti známých českých osobností. Výtěžek z prodeje kuchařky je věnován na konto benefiční kampaně Akce cihla. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat28.5.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „Online kriminalita – prevence a legislativa“

Národní centrum bezpečnějšího internetu pořádá ve spolupráci s Ústavně-právním výborem Senátu Parlamentu ČR konferenci s názvem: „Online kriminalita – prevence a legislativa“. Osobní záštitu nad konferencí převzal předseda uvedeného výboru, senátor JUDr. Miroslav Antl. Oficiálními partnery konference jsou společnosti český Google a Telefónica ČR. Celý text ::internet::
 

Vybrat2.4.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, z.s.p.o.]
Kampaň Get Online Week 2012 – testování znalostí!

Kampaň Get Online Week proběhla již v minulém týdnu, stále však můžete testovat svoje znalosti v oblasti digitálních technologií! Cílem je vzbudit zájem o sebevzdělávání při práci s nejmodernějšími technologiemi, o zlepšení vlastních schopností práce s ICT, zlepšení vlastních možností na trhu práce a celkově přispět k osvětě a zvýšení online dovedností nejširší skupiny uživatelů. Záštitu nad kampaní převzal ministr vnitra Jan Kubice. Celý text ::internet::
 

Vybrat7.2.2012 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, z.s.p.o.]
Den bezpečnějšího internetu 2012 - objevujte digitální svět spolu… bezpečně!

Národní centrum bezpečnějšího internetu organizuje s podporou mezinárodní sítě Insafe a svých partnerů Den bezpečnějšího internetu 2012. Aktivita se už tradičně koná na počátku února a jejím cílem je připomenout důležitost zásad bezpečného a zodpovědného chování v prostředí online. Celý text ::internet::
 

Vybrat11.10.2011 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, z.s.p.o.]
Konference Praha bezpečně online – podněty pro praxi

Hlavní město Praha pořádá ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu konferenci s názvem: Praha bezpečně online – podněty pro praxi. Odborná konference je zaměřena především na preventisty, pedagogy, sociální pracovníky, neziskové organizace a zájemce o prevenci a ochranu dětí před kriminogenními jevy. Celý text ::internet::
 

Vybrat24.9.2011 - ZBIROH [Jaroslav Pliml - Jízdní kola]
Jízdní kola s tradicí - česká tradiční jízdní kola

Vzpomínáte na své první kolo? Na čem jezdil Váš tatínek, Vaše maminka? Kola Favorit a Kola Velamos jsou tady zpět pro všechny generace a bez front a čekání. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.9.2011 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, z.s.p.o.]
Katalog pro pedofily? - Národní centrum bezpečnějšího internetu varuje před zveřejňováním fotografií dětí na veřejných web stránkách

Umístili jste si do profilu na Facebooku hezkou fotografii? Takovou, která vám lichotí nebo vás ukazuje v lepším světle? A co facebookové fotografie vašich dětí? Kolik z nich je lichotivých, kolik legračních, kuriózních, zesměšňujících, nahatých? Dívají se na ně pouze vaši přátelé, anebo kdokoliv na celém světě? Celý text ::internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz