Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat11. 1. 2012 - Konference představí koncept jídla z blízka jako motor regionální ekonomiky

BRNO [Econnect] - V polovině dubna proběhne v Brně odborná konference na téma „jídlo z blízka“. Konference představí odborné veřejnosti příklady z domácí i zahraniční praxe v oblasti využití místních gastronomických tradic a regionálních produktů k rozvoji udržitelných forem stravování, gastronomie a cestovního ruchu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat29. 10. 2009 - Sociálně znevýhodnění se budou učit pracovat s počítačem

PRAHA [Prosperita, o.p.s.] - Od října se rozběhly v celé České republice vzdělávací počítačové kurzy pro sociálně znevýhodněné skupiny obyvatel. Hlavním cílem těchto kurzů je zvýšit jejich pracovní kvalifikaci a zajistit lepší uplatnění na pracovním trhu. Nízká informační gramotnost je České republice dlouhodobě vytýkána. V tomto směru zaostáváme za ostatními státy EU. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat31. 8. 2009 - Obce přátelské rodině zkontroluje David Vávra – na kole

PRAHA [Econnect] - Spojit příjemné s užitečným se rozhodli pořadatelé soutěže Obec přátelská rodině. A společně s patronem letošního ročníku, hercem a architektem Davidem Vávrou, se vydají obhlédnout několik obcí zapojených do soutěže v sedle kol. Podrobné informace o soutěži i seznam přihlášených obcí jsou k dispozici na webových stránkách www.obecpratelskarodine.cz. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12. 6. 2009 - Školy získaly granty na rozvoj obcí

PRAHA [Econnect/Nadace Partnerství] - Ze 108 žádajících obdrží 33 škol finanční podporu v celkové výši 2 miliony korun pro své projekty zaměřené na spolupráci mezi učiteli, žáky, obcí a místními obyvateli. Granty obdrží školy v programu Škola pro udržitelný život, který společně vyhlásili Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy Sever. Generálním partnerem programu je společnost Toyota. Program slouží vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojování veřejnosti do péče o životní prostředí a posilování spolupráce v obcích. Hlavní úlohu přitom hrají právě školy a jejich žáci. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat22. 4. 2009 - Šance pro sakrální památky v Českém Švýcarsku

PRAHA [Econnect] - Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko zahájila mezinárodní projekt "Naslouchejte hlasu venkova" ("Listen to the voice of villages"), v rámci kterého získala dotaci 3 milionů korun na obnovu drobných křížků, kapliček a dalších sakrálních památek v Českém Švýcarsku. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat19. 2. 2009 - Opět je tu možnost stát se Městem stromů

BRNO [Econnect/ Nadace Partnerství] - Již počtvrté vyhlašuje Nadace Partnerství spolu s městem Strakonice soutěž o titul Město stromů. Vítězné město získá finanční prémii 50 000 korun od hlavního partnera soutěže, společnosti Tetra Pak, dále roční asistenci Nadace Partnerství a především prestižní titul spojený s možností přihlásit se do soutěže „evropských kvetoucích měst“ – Entente Florale Europe. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat17. 2. 2009 - O.s. Oživení a Pražské matky vyhlašují první otevřený ročník programu Bezpečné cesty do školy

PRAHA [Econnect/ o.s. Oživení/ Pražské matky ] - Rada hlavního města Prahy rozhodla minulý týden o rozdělení finančních prostředků BESIP na rok 2009, v jehož rámci bude poskytnut neinvestiční příspěvek ve výši 765 tis. kč na realizaci programu Bezpečné cesty do školy. Do programu se tak letos mohou v otevřeném řízení poprvé hlásit všechny typy škol a školských zařízení na území Prahy, které chtějí dlouhodobě usilovat o bezpečnou, zdravou a udržitelnou dopravu dětí do školy a zaváží se vytvářet u svých žáků takové dopravní návyky, které jsou odpovědné jak k jejich zdraví, tak i k životnímu prostředí města. Program zaštiťuje 1. náměstek primátora JUDr. Rudolf Blažek. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, regionální rozvoj::
 

Vybrat16. 2. 2009 - Stát by neměl finančně hasit velmi rizikové akce vrcholového sportu

PLZEŇ [Econnect/ Děti Země Plzeň] - Trestní oznámení podané NKÚ na základě finanční kontroly příprav mistrovství světa v klasickém lyžování u Liberci potvrdil kritické názory Dětí Země před devíti lety. Již tehdy totiž namítaly nedokonale připravené kandidatury na SKI 2003, 2005 a 2007. Loni v prosinci rovněž nesouhlasily s další nesystémovou dotací vlády ve výši 189 miliónů korun, aby se zabránilo očekávaným finančním potížím. Podle nich mohla být velká část z 1,6 miliard státních korun použita účelněji pro dlouhodobé zvýšení pohybové aktivity dětí a mládeže místo krátkodobé megalomanské sportovní zábavy pro pár vyvolených. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat1. 9. 2008 - Petice za záchranu Masarykova nádraží v Praze

PRAHA [Econnect] - Veřejnost využila jednu z aktivních možností zapojení se do rozhodování. Pod taktovkou středočeských starostů vznikla petice proti zrušení Masarykova nádraží v Praze. Veřejnost se tak brání rozhodnutí pražských radních, kteří schválili záměr na změnu územního plánu. Ten dovoluje na místě Masarykova nádraží stavět. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
  • diskuse [počet příspěvků: 6]
 

Vybrat10. 6. 2008 - Svitavy otvírají novou bezbariérovou knihovnu

SVITAVY [Econnect] - Svitavy mají novou moderní knihovnu, která se stala součástí vzdělávacího a kulturního centra Fabrika Svitavy. Vybudování nové knihovny ve Svitavách navazuje na trend výstavby knihoven v posledních 10 letech, který souvisí s nárůstem významu informačních služeb ve společnosti. Knihovny v současnosti poskytují velký potenciál. Boom výstavby nových knihoven lze ilustrovat na příkladu Prahy, Brna, Liberce, Ostravy či Hradce Králové. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat20. 12. 2007 - Třebíčské sdružení Halahoj nabízí mladým lidem možnost smysluplného trávení volného času

-Foto Halahoj-
TŘEBÍČ [Econnect] - Občanské sdružení Halahoj z Třebíče působí již pět let. Jeho hlavní náplní je vytváření volnočasových aktivit pro mladé lidi. Halahoj má své sídlo v areálu Katolického gymnázia v Třebíči. Programy, které sdružení připravuje však neprobíhají pouze zde. Po pěti letech existence je za Halahojem vidět opravdu hodně práce. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast::
 

Vybrat12. 12. 2007 - Plzeň si pro svou kandidaturu na titul Evropského města kultury vybrala téma „voda“

PLZEŇ [Econnect] - Již přes 20 let je titul Evropské město kultury udělován Evropskou radou ministrů vždy jednomu z měst, které dostane šanci a prostředky k tomu, aby podle své invence, možností a schopností ukázalo, čím se může kulturnímu světu pochlubit. Pro rok 2015 se o tento titul hodlá ucházet i město Plzeň a již podniká konkrétní kroky. Za téma kulturní nabídky v daném roce si město, ležící na soutoku čtyř řek, zvolilo „vodu“ a to především ve smyslu vzájemného obohacování. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat31. 10. 2007 - Spolupráca medzi obcami na Strednej Morave je inšpirujúca

BRATISLAVA [Changenet] - Starostovia, poslanci a pracovníci obecných úradov a neziskových organizácií z Mikroregiónu Podpoľanie navštívili minulý týždeň Strednú Moravu. Počas exkurzie, ktorú pre nich pripravili Priatelia Zeme–CEPA, sa stretli s predstaviteľmi obcí v okolí Přerova a oboznámili sa s tým, ako úspešne spolupracujú pri využívaní eurofondov. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat5. 10. 2007 - O supermarketu rozhodnou zastupitelé

BRNO [Nesehnutí] - V úterý 9. října bude Zastupitelstvo města Brna rozhodovat o budoucnosti projektu na výstavbu supermarketu na ulici Přívrat v Brně-Žabovřeskách. Supermarket a restaurace (v projektu nazývané Multicentrum Přívrat) mají stát z větší části na pozemcích města Brna. Případné výstavbě by padla za oběť stromová alej a část zelené plochy, bylo by nutné odklonit cyklostezku a záměr by způsobil nárůst dopravy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat18. 9. 2007 - Multižánrový festival Křídla 2007 nabízí hudbu i jiné druhy umění

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ [Econnect] - Už po osmé se uskuteční festival v Křídlech u Nového Města na Moravě. Od pátku do soboty 21. - 22. září bude k vidění porce kvalitní muziky v podání kapel různých žánrů. I tentokrát proběhnou zajímavé doprovodné a to nejen kulturní akce. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat18. 9. 2007 - Útlum dolů oživí Ústecký kraj, říká nová analýza

PRAHA / ÚSTÍ NAD LABEM [Hnutí Duha] - Postupný, do několika desetiletí rozplánovaný útlum uhelných dolů oživí ekonomiku Ústeckého kraje. Poukazuje na to nová analýza, kterou dnes vydává Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat5. 9. 2007 - Piknik kino nabízí cestu k sousedským setkáním

PRAHA [Econnect] - Nezávazné setrvání v parku nebo na ulici nebo přátelské setkání pod širým nebem jsou jevy, které jsou vytlačovány z běžného způsobu trávení volného času obzvláště na sídlištích. Iniciativa Piknik kino proto zve na poprázdninová open air setkání spojená s projekcí zábavných filmů a oddychovou atmosférou. Piknik kino začíná každou středu v září od 18:30 v centrálním parku Prahy 13 poblíž stanice metra Hůrka. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, kultura::
 

Vybrat3. 9. 2007 - Česká republika nemá politiku územního rozvoje. Vláda zaspala – hrozí škody na krajině.

PRAHA [Ateliér pro životní prostředí / Arnika / Ekologický právní servis / Zelený kruh] - Vláda dodnes nezpracovala politiku územního rozvoje, kterou vyžaduje nový stavební zákon. Územní plánování v celé zemi se tak řídí starou koncepcí, již nemohla připomínkovat veřejnost ani kraje, neprošla hodnocením z hlediska udržitelného rozvoje, obsahuje řadu kontroverzních projektů a odporuje legislativě EU. Nevyhovující podklady ke všemu začaly přebírat do svých územních plánů kraje. Nevládní organizace varují před hrozícími škodami na životním prostředí, narušením práv vlastníků nemovitostí a spory s Evropskou komisí. Vyzývají proto premiéra Mirka Topolánka a ministra životního prostředí Martina Bursíka, aby vláda starou koncepci zrušila a neprodleně zpracovala chybějící dokument. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat28. 8. 2007 - Topolánek slíbil zachovat limity těžby uhlí, Hnutí Duha to vítá

-foto-
ÚSTÍ NAD LABEM [Hnutí Duha / Econnect] - Hnutí DUHA přivítalo dnešní příslib Mirka Topolánka, že vláda nedopustí bourání Horního Jiřetína a Černic na Mostecku kvůli uhelným dolům. Projekt by vyžadoval vysídlení asi 2000 místních lidí. Ekologická organizace připomněla, že hlavní politické stany i státní energetická koncepce se v této věci shodují. Pokud budou územní limity těžby zahrnuty i do zadání zásad územního rozvoje Ústeckého kraje, obyvatelé dotčených obcí si budou moci konečně vydechnout. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat15. 8. 2007 - Vyznat se v novém stavebním zákoně pomůže nová brožura Zeleného kruhu

-foto-
PRAHA [Zelený kruh] - Před okny vám roste další supermarket a vy nevíte co s tím? Zelený kruh vydal brožuru Od územního plánování po stavební povolení – kdy a jak se účastnit. Krok po kroku vysvětluje možnosti vaší účasti při tvorbě a schvalování dokumentů a rovněž při vydávání povolení, která formují podobu místa, ve kterém žijete. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 13 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz