Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat5. 3. 1999 - Jak se staví k otázce trestu smrti občané ČR

Praha [Lidové noviny] - Přibližně dvě třetiny Čechů se kloní k názoru, že by u nás měl existovat trest smrti. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5. 3. 1999 - Zneužívají američtí politici tresty smrti k růstu vlastní popularity?

Praha [Lidové noviny] - Vykonání rozsudku smrti nad německým vrahem v arizonské věznici vyvolalo ve Spojených státech a především mimo ně - jako každá poprava cizího státního příslušníka - bouřlivou diskusi o oprávněnosti hrdelního trestu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 3. 1999 - Směna nemovitostí nebo rasismem zavánějící návrh

Praha [Lidové noviny] - Hladinu jinak poklidných vztahů mezi Pískem a Strakonicemi rozvířil neobvyklý návrh píseckých radních na řešení problémů s domem, jehož majitelem je romská rodina. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 3. 1999 - Další varování pro Čínu

Praha [Lidové noviny] - Vidíme to jinak, reagoval čínský premiér Ču Žung-ťi na námitky ohledně opět se zhoršujícího stavu lidských práv v jeho zemi. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2. 3. 1999 - Americké ministerstvo vnitra vydalo zprávu o porušování lidských práv ve světě

Praha [Lidové noviny] - Již tradiční zpráva amerického ministerstva zahraničí o dodržování lidských práv ve světě, kterou každoročně připravuje ve spolupráci s velvyslanectvími v jednotlivých zemích, konstatuje, že svět má ještě daleko k naplnění Všeobecné deklarace lidských práv. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 3. 1999 - Kompletní zpráva o pražské Global Street Party

[Dokumentační středisko pro lidská práva] - Na stránkách Dokumentačního střediska pro lidská práva můžete nalézt celkem vyčerpávající dokumentaci vztahující se k událostem souvisejících s pražskou Global Street Party , která je pravidelně aktualizována. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 3. 1999 - Vytváření pískové mandaly tibetskými mnichy

Praha [Tibinfo] - Od 2.3.-3.3., vždy od 10:00-16:00, v komunikačním centru Linhartovy nadace (Školská 28,P-1), můžete být přitomni šestidennímu obřadu sypání pískové mandaly tibetskými mnichy. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 3. 1999 - Tibet a jeho tajemství v klubu Roxy

Praha V pondělí 1.3.1999 se můžete zůčastnit zahájení akce "Dnů pro Tibet" a objevit v pražském klubu Roxy "Tajemství Tibetu". Na programu budou rituální zpěvy a zahájení obřadu pískové mandaly. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 3. 1999 - Program

Praha [Tibinfo ] - V rámci celosvětové kampaně pro záchranu Tibetu konané k 40. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci (1959), proběhne i od 1. do 13. března 1999 v České republice celá řada akcí. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 3. 1999 - Koncert na podporu Tibetu

Praha [Tibinfo] - V sobotu 6.3. v 17:00 začne v Národním památníku na Vítkově (P3-Žižkov) již tradiční koncert na podporu Tibetu. Mezi účinkujícími by měli být například Z.Navarová & I.Gutiéreez, J.Lewitová & V.Merta, Chinna, Švihadlo, Synergy, J. Stivín. 50 Kč ze vstupného bude věnováno na Tibetské SOS vesničky a studium Tibeťana v ČR. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14. 2. 1999 - Vrchní soud zrušil rozsudek za vraždu Tibora Daniela

Praha [Lidové noviny] - K rasové vraždě Tibora Danihela došlo v září 1993 v Písku. Krajský soud v Táboře označil v říjnu 1998 vůbec poprvé po pěti letech čin tří mladíku za rasovou vraždu. Přísnější říjnový rozsudek jihočeského krajského soudu byl však minulý týden Vrchním soudem zrušen. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14. 2. 1999 - Můj svět

Jak vnímají romské děti život kolem sebe, můžete poznat na on- line výstavě Můj svět. Vystavené fotografie pořídily romské děti ve věku od 3 do sedmnácti let ve čtyřech českých městech. Poloautomatickým fotoaparátem zaznamenaly unikátní záběry ze svého "světa", ve kterém žijí a který je obklopuje. Organizátorem tohoto projektu, díky kterému mohou lidé nahlédnout zblízka do životů českých Romů, je Asociace mladých lidí pro vzdělávání v oblasti lidských práv (HEY).Pokud se vám některý ze snímků líbí, můžete si jej koupit, neboť výstava je prodejní a její výtěžek bude věnován ateliéru romského sochaře Edy Oláha. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 129 | 130 | 131

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz