Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Modrá Země není kulatá, ale placatá

16. 5. 2007
Karel Dolejší [Econnect/Greenpeace] -


-foto- Česká kancelář Greenpeace dnes spolu s dalšími vlastenci přivítala ohlášené pokračování právě vydané knihy Václava Klause. Zatímco první svazek nese název Modrá, nikoli zelená planeta, připravovanou studii autor vybavil výmluvným titulkem Placatá, nikoli kulatá Země. V pokračování svého vizionářského počinu z oboru klimatologie profesor Klaus přesvědčivě vyvrací tvrzení levičáckých alarmistů, podle nichž je Země kulatá. Kniha, jejíž vydání předem vřele přivítala The Flat Earth Society, přináší překvapivě duchaplnou obhajobu nerelativizujícího a nekonstruktivistického přístupu ke kosmologii a geografii od muže, který jednoduše má pravdu.

Je povzbudivé sledovat, jak Václav Klaus krok za krokem potvrzuje, co každý nejlépe zná z vlastní zkušenosti. „Že je planeta kulatá, nevidím a nikdy v životě jsem neviděl. A skutečně si nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by něco takového mohl říci,“ poznamenává případně sám autor. Jde tedy pouze o odvahu vyslovit, co všichni již vědí, a nenechat se svazovat žargonem politické korektnosti. Profesoru Klausovi taková odvaha věru nechybí. Tvrzení o kulatosti Země se v pohledu autora ukazuje jako podstatná překážka přímočarého pohybu vpřed, směrem k větší svobodě a prosperitě. Vedle environmentalistů a klimatologů se tedy i kosmologové a geografové ukazují být hlasateli neliberálních a nekonzervativních názorů na lidskou společnost.

Podle zpráv, k nimž se prozatím Hrad odmítá jakkoliv vyjádřit, se poslední svazek trilogie má jmenovat Co je ohroženo: Domnělé zdraví, nebo svoboda kuřáků? Prezident v ní přinese provokativní, ale konzistentní pohled na zdravotní dopady kouření, spiknutí plicních lékařů s politiky a omezování svobodného obchodování s tabákovými výrobky.

Kniha Placatá, nikoliv kulatá Země, která se na trhu objeví před Vánoci, spolu s tradiční biedermaierovou kuchařkou Magdaleny Dobromily Rettigové patří k nezbytnému vybavení normální svobodomyslné české domácnosti, nezaplevelené zhoubným a intelektuálně druhořadým působením bruselských struktur.

Karel Dolejší

Svoboda - 16. 5. 2007 - Jan

Klaus má naprostou pravdu. Nejdůležitější hodnotou je svoboda. Ale to užiteční idioti nikdy v dějinách nechápali a nelze to od nich chtít ani dnes...

ODPOVĚDĚT


PŘIDAT REAKCI:
Autor:
Název: 
E-mail:
Text:
Do not fill, please:

-
Občanská společnost - návod k použití
Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -
Press servis
Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv
Informační partner oblasti Životní prostředí
Ekolist
Deník o životním prostředí
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz