Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Spolupráce Hnutí DUHA a Lesů ČR pokračuje, i letos budou společně obnovovat lesy na severu Moravy

8. 7. 2021 - MĚSTO ALBRECHTICE [Econnect / Hnutí DUHA]

Deset dobrovolníků a dobrovolnic vyslaných Hnutím DUHA bude od soboty pomáhat na Krnovsku s obnovou lesů spravovaných státním podnikem Lesy České republiky. Navážou na práci svých předchůdců z uplynulých let.

Okolí Města Albrechtice na Krnovsku, místa konání dobrovolnického týdne, patří mezi ty nejvíce zasažené kůrovcem. Jde o tzv. postkalamitní oblast, ve které je nyní zásadní správná obnova lesa. Lesy ČR zde dávají přednost té přirozené, tedy ze semen okolních stromů, ale samozřejmě ji doplňují sazenicemi i vysetými semeny. Dobrovolníci z Hnutí DUHA se budou během týdenního pobytu věnovat přípravě půdy na holině i pod porostem, opravovat oplocenky chránící mladé stromky před zničením spárkatou zvěří, vytrhávat invazivní netýkavky a u mokřadu připravovat kryt pro obojživelníky.

Jiří Beneš, vedoucí albrechtického dobrovolnického týdne z Hnutí Duha, k tomu dodal: „Čtvrtý rok po sobě se vracíme pomáhat lesníkům ve Městě Albrechtice. Je znát, že naše práce odvedená v předcházejících letech má smysl. Holiny zarůstají pionýrskými dřevinami, ochráněné stromky nejsou zničené od srnců a jelenů, vybudované tůně zadržují vodu a poskytují útočiště hmyzu i obojživelníkům. Díky naší spolupráci vzniká potřebný základ k vytvoření smíšeného a odolného lesa. Pro zúčastněné jsou velkým přínosem také večerní diskuse s lesníky a dalšími odborníky, kteří se zaměřují na ochranu životního prostředí.”


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz