Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Závěr prázdnin bude na hradě Orlíku nad Humpolcem patřit netopýrům

20. 8. 2020 - PRAHA/HUMPOLEC [Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) a Sdružení Zelené srdce]

Mezinárodní noc pro netopýry je celosvětová akce určená široké veřejnosti, která se v České republice koná již po čtyřiadvacáté. Lidé se s netopýry mohou setkat od poloviny srpna do konce září na téměř padesáti místech. Díky různorodému programu vedenému odborníky mají návštěvníci jednotlivých akcí možnost seznámit se zblízka s těmito zajímavými živočichy, jejich výzkumem i ochranou.

„Od 19:00 čekají na zřícenině hradu na děti i jejich doprovod soutěže a hry s netopýří tématikou. Následnou přednášku s promítáním o životě a ochraně netopýrů doprovodí ukázka ochočených handicapovaných netopýrů. Nejvytrvalejší návštěvníci se mohou těšit rovněž na závěrečné setkání s netopýřími obyvateli hradu a okolních lesů – připraveno je sledování lovících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru i jejich odchyt do sítí“, láká na bohatý program Eva Cepáková z ČESON. „Hrad Orlík je ze všech stran bezprostředně obklopen lesy, a proto věříme, že se nám u hradních sklepení podaří odchytit či alespoň sledovat některý z druhů vyskytujících se právě v lesním prostředí. Jedná se o netopýra velkouchého, ušatého, černého či netopýra rezavého“, doplňuje Cepáková.

„Netopýří noc se na hrad Orlík nad Humpolcem vrací po delší době a jsme moc rádi, že můžeme dětem i dospělým opět přiblížit život našich pozoruhodných hradních obyvatel. Srdečně proto všechny zveme k této netradiční a dobrodružné večerní návštěvě hradu,“ říká Pavel Koubek, předseda Sdružení Zelené srdce a kastelán hradu Orlík v jedné osobě. „Parkoviště se nachází na okraji lesa pod hradem, doporučujeme proto návštěvníkům, aby se na akci vybavili baterkou a vhodnou obuví pro zpáteční sestup po neosvětlené lesní cestě“, doplňuje ještě důležité upozornění Koubek.

Akci pořádá ČESON ve spolupráci se Sdružením Zelené srdce a Castrum o.p.s, správou hradu Orlík nad Humpolcem, v rámci projektu „Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců“. Projekt je realizován s finanční podporou MŽP a SFŽP ČR.
Více informací na: napude.sousednetopyr.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz