Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zvířata v cirkusech trpí! Máme důkazy, říkají aktivisté

16. 11. 2018 - PLZEŇ [Svoboda zvířat / Econnect]

Zasíláme Vám tiskovou zprávu ze dne 16.11. od spřátelené organizace Kolektiv pro zvířata. ČR - Aktivisté několik posledních let sbírali záběry z různých českých cirkusů. Ty dokazují, že zvířata nejsou v pořádku. Jedná se o stereotypní chování, což je vyjádření vnitřního utrpení zvířete, které si uvědomuje svou frustraci nebo úzkost a je jedním z příznaků stresu u zvířat. Došlo tak také k porušení § 1 vyhlášky č. 346/2006 Sb., o stanovení bližších podmínek chovu a drezúry zvířat, protože chovatel je povinen zajistit takové podmínky, aby ke vzniku stereotypního chování nedocházelo. Odkaz na video se záběry stereotypního chování- https://www.youtube.com/watch?v=bzX5_jja_ic&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0A7e_uY3d7RSQSC8E5vbDiDjJ0mIZIEW_FymRyD-hQ8hV6VxW0Qznv-Pg

Federace evropských veterinářů doporučuje všem příslušným evropským vnitrostátním orgánům zakázat využívání divokých savců v cirkusech po celé Evropě, protože v žádném případě neexistuje možnost, jak mohou být splněny jejich fyziologické, duševní a sociální potřeby.

Prof. MVDr. Zdeněk Knotek, CSc. Dipl. ECZM, přednosta Kliniky chorob ptáků, plazů a drobných savců FVL VFU Brno k tomu řekl, že: "Zvířata (všechna) mají být chována za podmínek, které se co nejvíce přibližují přirozeným podmínkám. Cirkusy v tomto směru nemohou zajistit přirozené podmínky pro druhy volně žijících zvířat, ale ani pro jiné druhy zvířat."

„Cirkusy ani při dobré vůli nemohou už ze své podstaty, např. kvůli malým prostorům či neustálému přejíždění, pro zvířata zajistit potřebné podmínky,“ dodává aktivistka z organizace Kolektiv pro zvířata Markéta Musilová. “Jaký je důvod existence cirkusů? Pouze zábava. A proč by měla žít zvířata v podmínkách, která jsou pro ně nevyhovující, jen pro lidskou zábavu? Není v pořádku učit děti, že zvířata jsou na světě od toho, aby nás bavila.”

Aktivisté přinášejí tyto záběry zrovna ve chvíli, kdy se připravuje novela zákona, která se bude projednávat na začátku příštího roku. V rámci této novely zákona na ochranu zvířat proti týrání bude projednáván i zákaz zvířat v cirkusech.

21. 11. proběhnou ve třech českých městech (Praha, Brno, Olomouc) demonstrace na podporu

Praha- https://www.facebook.com/events/273718356651745/
Brno- https://www.facebook.com/events/1892802830832882/
Olomouc- https://www.facebook.com/events/2173967326182216/


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz