Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tak trochu jiný fotbal. Jde to. V Lize férového fotbalu

10. 10. 2018 - PRAHA [Econnect / Fotbal pro rozvoj]

Pod taktovkou Fotbalu pro rozvoj se hraje fotbal trochu jinak. Ve zkratce vysvětleno, kromě bodů ze zápasu se do výsledné tabulky započítávají také body za fair play, které si týmy vzájemně udělují v pozápasové diskuzi. Hraje se bez rozhodčích, na hru a pozápasavou diskuzi si hráči dohlíží sami.

V tomto duchu se tak v hlavním městě za podpory magistrátu Hlavního města Prahy odehrává již čtvrtý ročník této ligy. Týmy jsou zde tvořeny dětmi a mládeží z nízkoprahových zařízení. Iniciativa Fotbal pro rozvoj s heslem „Fair play na hřišti i v každodenním životě“ si klade za cíl pěstovat u mladých lidí hodnoty jako respekt, tolerance a spolupráce. Zaměřuje se především na práci se sociálně vyloučenými skupinami, do budoucna by však liga měla být otevřena každému. Zejména těm, kteří se chtějí na vlastní kůži přesvědčit, že fotbal není jenom o faulech, simulaci a korupci. A že se díky němu dají naučit komunikační dovednosti a jiné dovednosti vhodné pro pracovní i běžný život.

Za podpory UEFA Foundation for Children se letos podařilo rozšířit ligu do dalších regionů.
Premiérový ročník se letos uskutečnil v Plzeňském, Ostravském, Ústeckém a Karlovarském kraji.

V každém regionu má na starost fungování ligy regionální koordinátor. Domlouvá zápasy týmů, termíny, hřiště. „Regionální koordinátoři si chválí, že o ligu je veký zájem a do budoucna se tak pravděpodobně rozroste o nové týmy. Pozitivum vidí také v zapojení dětí a mládeže přímo do příprav a organizace ligy a snaze o integraci všech skupin. V Ostravě se například podařilo zapojit širokou věkovou skupinu a dokonce i skupinku vozíčkářů.“ vysvětluje koordinátor ligy Petr Malina.

O víkendu se týmy ze všech regionů zúčastní fotbalového kempu v Podjedštědském areálu Luďka Zelenky. Zde se také potkají týmy ze všech krajů a uskuteční se první celorepublikové finále. Na programu bude také společná ekxurze na stadion klubu FC Slovan Liberec, který je několikaletým podporovatelem projektu.

Hned v následujícím týdnu se rozjedou ligová kola dalšího ročníku, nově by tento rok Liga férového fotbalu měla expandovat do Olomouckého kraje.

A na jaké další akce z dílny Fotbalu pro rozvoj se v blízké době můžete těšit? Třeba na Festival fotbalového filmu 7.-9.prosince v pražském kině Světozor. Nezůstáváme totiž jenom u sportovních akcí! Fotbal je všude, i v kultuře.

TZ na webu:
Facebooková stránka iniciativy Fotbalu pro rozvoj: www.facebook.com/Fotbal.pro.rozvoj/
Facebooková stránka Ligy férového fotbalu:
www.facebook.com/ligaferovehofotbalu/


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz