Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci ze Španělska, Turecka, Ruska, Francie, Itálie i Česka zrenovují holešovický kulturní hub Studio ALTA

7. 8. 2017 - PRAHA [Econnect/INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]

Studio ALTA provádí renovaci každoročně během letní pauzy. Letos však bude mít tým pracovníků a přátel ALTY poprvé mezinárodní složení, a to díky spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Dobrovolníci ze šesti zemí se pod vedením zkušených techniků zhostí celé řady úkolů doslova od podlahy po strop. Za zmínku stojí plánované zlepšení bezbariérovosti pomocí nových nájezdů pro vozíčkáře, oprava tanečních ploch v divadelním sále nebo obnovení podlahy v rozlehlé hale kavárny Obývák. Dobrovolníci také pomohou při vzniku nového projektu Light Lab, který bude sloužit k rozvoji a experimentování se světelným designem. Pro odvážné se najdou i výškové práce – nutné renovace ve vysokých industriálních halách sahají až několik metrů nad zem. Při pěkném počasí se bude pracovat i na rozšíření zahrádky, kde už nyní rostou bylinky i rajčata.

Dobrovolníky ale nečeká jen dřina. Díky projektu se seznámí s řadou lidí z divadelní a taneční scény a poznají zákulisí fungování špičkového kulturního centra, které poslední dekádu oživuje průmyslovou oblast Holešovic celoročním kolotočem představení, zkoušení, uměleckých rezidencí, sociálních projektů a kroužků pro dětskou i dospělou veřejnost. Ve volném čase budou moci objevovat kouzlo Prahy, vyrazit na výlet, sportovat nebo jen tak trávit čas spolu v nedaleké Stromovce. Po celou dobu budou společně bydlet v jedné z hal ALTY, střídat se u vaření pro celou skupinu a do velké míry se podílet na tvorbě svého pracovního i volnočasového programu. „Už se na ně moc těšíme,“ shrnuje náladu v ALTĚ produkční Kateřina Szymanski.

Studio ALTA není jen divadlem nebo zkušebním prostorem pro řadu umělců. V několika halách celý rok bzučí celá paleta aktivit od tréninků, přípravy i provedení nejrůznějších představení, přes coworking, workshopy a semináře, po dětské kroužky a relax v prostorné kavárně Obývák. Tento tvůrčí hub různými způsoby podporuje odvážné současné divadelníky, především z oblasti tance a pohybového divadla, ale vytváří i široké zázemí pro setkávání a inovace všeho druhu. Cílem je podpora angažovanosti, kreativity, sdílení a konstruktivního dialogu s jinakostí, která je základem otevřené a zdravé společnosti. Pozvání zahraničních dobrovolníků, kteří svýma rukama pomohou obnovit prostory divadla a zároveň vytvoří inspirativní mezikulturní prostředí, je dalším krokem v tomto směru.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz