Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

1. konference sexuologické práce s tělem

18.4.2016
PRAHA
Autor: Jana Mašková Zimolová, tel: 603404168

Dne 16. dubna 2016 se v Ústavní ulici 249 v Praze v prostorách Divadla Za Plotem (v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích) konala 1. konference o sexuologické práci s tělem. Záměrem konference bylo seznámit laickou i odbornou veřejnost s nově vznikající profesí v ČR, která má zásadní vliv na boření tabu v oblasti sexuality a přispívá výrazně ke zvýšení kvality intimního života jedinců i párů. Zároveň pomáhá najít zdravý vědomý přístup ke svému tělu a řešit otázky navazování sociálních vztahů.


Během konference byla diskutována témata týkající se celé naší společnosti. Referáty řečníků poukazovaly na své výsledky z praxe sexuologické práce s tělem. Novodobá výuka sexuality ve školách, předčasná ejakulace a regulace vzrušení, závislost na pornu, vysoká rozvodovost, nízká porodnost, intimní život žen po porodu nebo v menopauze, sexualita handicapovaných, to vše a mnoho dalších, bylo uvedeno jako témata, která se týkají většiny populace a která může tato nová profese svými přístupy a metodami řešit.
Vysoká úroveň referátů, serióznost, perfektní organizace a preciznost, zároveň velká kreativita, uvolněnost a určitá lehkost, tak by se dala shrnout první konference svého druhu u nás a zároveň také na celém světě. Profese sexological bodyworker (CSB) zapouští u nás své kořeny. A dle výborných ohlasů o ni bude stále větší zájem.


Témata konference:
Dech jako regulátor vzrušení a ejakulace u mužů (Mgr. Stella Krenčejová, CSB), Jak se osvobodit od společenských předsudků a zažívat (nejen) v sexu vášeň, radost a naplnění? (Mgr. Lucie Sitařová, CSB a Martin Plas, CSB), Orgasmická meditace v intimním vztahu (Ing. Martin Pavlík, CSB), Vaginální mapování – technika, která pomáhá ženám zvýšit kvalitu milostného života (Jana Mašková Zimolová, CSB), Tělo nezapomíná – význam práce s tělem při zpracování sexuálních traumat (Mgr. Silvie Šabacká, CSB), Představení profese CSB (Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB a Ing. Richard Vojík, CSB), Sexualita v partnerském vztahu (Dr. rer. nat. Markus Henniger, CSB), Závislost na pornografii (Peter Illík, CSB), Novodobá sexuální výchova na školách (Markéta Zika Koppová DiS., CSB), Fresh menopauza – pozitivní vliv sexological bodywork v období menopauzy (Mgr. Irena Bartošová, CSB), Sexological bodywork jako jeden z přístupů k celostnímu uzdravení (Bc. Zdeňka Solaříková, CSB), Sexuální asistence pro handicapované (Mgr. Lucie Šídová, Vladana Augstenová, CSB), Masáž prostaty jako prevence rakoviny a celkové posílení muže (Bc. Hana Přibylová, CSB), Orgasmický porod (Mgr. Daniela Lukešová, CSB).


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz