Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Obláhané Madaya: Jednorázové konvoje hladovějící Syřany nezachrání

14. 1. 2016 - PRAHA [Econnect/CARE ČR]

V syrském městě Madaya žije přibližně 42 000 lidí, kteří se stali vězni ve svém vlastním městě, s omezenými dodávkami základních potřeb a cenami potravin, které každým dnem stoupají do astronomičtějších výšin. CARE a další humanitární organizace působící v Sýrii vyjadřují úlevu, že byl konvoj potravinové pomoci tento týden konečně dopraven do oblasti, kde lidé umírají hladem. CARE však varuje, že pouze definitivní ukončení šestiměsíčního obléhání a záruka trvalého přístupu humanitární pomoci by krizi v těchto oblastech zmírnily.

Ve městě Madaya žije přibližně 42 000 lidí, kteří se stali vězni ve svém vlastním městě s omezenými dodávkami základních potřeb a cenami potravin stoupajícími každým dnem do astronomičtějších výšin. Podle OSN zajistí včerejší dodávka lidem jídlo přibližně na jeden měsíc, ale CARE varuje, že toto jednorázové povolení situaci nevyřeší, protože ve městě v současné době panuje šokující míra podvýživy. Madayjští lékaři uvádějí, že průměrný příjem výživy lidí zde klesl na 0,5 procenta z toho, co denně potřebuje zdravý člověk, a místní humanitární organizace hlásí, že více než 50 lidí zde již zemřelo hladem či v důsledku nedostatku lékařské péče. Civilisté ani nadále nesmějí opouštět obléhané oblasti a podle svědectví lidí uvnitř oblasti Madaya už nejméně osm lidí zemřelo při pokusu o pašování jídla do města. Zdejší poslední funkční nemocnice čelí vážnému nedostatku zdravotnického materiálu a desítky pacientů byly proto ponechány svému osudu.

Madaya je jednou z 15 oblastí v Sýrii, které se nyní nacházejí v obležení. Obyvatelům těchto oblastí je odpírána možnost opustit zbídačené území a humanitárním pracovníkům je znemožňováno dodávat na místo potraviny, léky, palivo a jiné důležité zásoby.

CARE, Handicap International, Oxfam, Save the Children a další humanitární organizace společně vyzývají všechny strany konfliktu k ukončení obléhání civilních oblastí a zajištění trvalého přístupu humanitární pomoci, jak je stanoveno v rezoluci Rady bezpečnosti OSN 2258. Momentálně žije více než 4,5 milionu lidí v Sýrii v obléhaných nebo těžko přístupných oblastech. Lidé zde zoufale potřebují pomoc a ochranu, ale jejich dostupnost se stále zhoršuje.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz