Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Bez předsudků pomáhá již 1000 zaměstnanců v sociálních službách

1. 9. 2015 - PRAHA [Econnect/Portus Praha]

Ve vzdělávacích kurzech projektu Pomáhání bez předsudků si více než 950 zaměstnanců v sociálních službách ze Středočeského a Ústeckého kraje odpovědělo na mnoho palčivých otázek z jejich denní praxe. Dozvěděli se jak a proč předsudky vznikají, naučili se čelit projevům a pracovat s intolerancí a diskriminací nebo rozvíjeli své dovednosti, které jim pomohou rozpoznat příčiny a nalézat řešení konkrétních situací stereotypního chování založeného na předsudcích. Novým pohledem se též podívali na vlastní práci, jejímž základem je pomáhání, v praxi často postavené do poněkud nevděčné role. Dokázali pojmenovat, rozpoznat a reflektovat práci s klientem a zabývali se vlastními předpoklady pro roli pomáhajícího profesionála.

Dvoudenní kurzy akreditované MPSV probíhaly bezplatně od března 2014 do června 2015 často přímo v konkrétním zařízení sociální péče nebo v jejich domovském městě a byly upraveny tzv. na klíč pro jejich specifické potřeby i zaměření. Využití pro praxi bylo také velmi kladně hodnoceno samotnými objednateli. Pro sledování způsobu vedení kurzů byly absolventi požádáni, aby vyplnili dotazník zpětné vazby s deseti kritérii, jež mohli hodnotit na pěti škálové stupnici. Kurzy byly co do organizace, práce lektorů, poměru teorie a praxe, očekávání i dalších hledisek ve všech sledovaných kritériích ohodnoceny jasnou většinou absolventů v těch nejvyšších hodnotách.

O Pomáhání bez předsudků ovšem není nutné mluvit jen v minulém čase. I po ukončení projektu financovaného z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu zůstávají výše zmíněného kurzy v nabídce vzdělávání Portus Praha, z.ú. a je možné si je objednat na www.portus.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz