Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kavárna POTMĚ letos nově servíruje i speciální černobílou zmrzlinu

3. 6. 2014 - PRAHA [Econnect/Světluška]

Ve čtvrtek 5. června se na Ovocném trhu v Praze již po desáté otevřou dveře Kavárny POTMĚ, kterou pořádá Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu. Ve 13 hodin ji slavnostně zahájí Dana Batulková, David Novotný a Roman Paulus. Uvnitř kavárny se o Vás postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 140 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrníček.

Kromě výtečné kávy a dalších nápojů budete moci poprvé ochutnat speciálně pro Světlušku namíchanou extračernou a extrabílou zmrzlinu. Speciální světluščí zmrzlina, kterou nikde jinde nedostanou, by mohla letos přilákat i děti,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, a dodává: „Chceme tak do naší unikátní kavárny pozvat celé rodiny.“

Zajít do Kavárny POTMĚ na Ovocném trhu v Praze bude možné každý den od 10 do 21 hodin, a to až do 18. června. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program: Pestrá společnost – ukázka výcviku asistenčních psů (10. 6. od 17 do 19 hodin), Den sportu POTMĚ – možnost vyzkoušet si sportovní aktivity nevidomých jako např. goalball nebo showdown (11. 6. od 11 hodin), koncert nevidomého písničkáře Martina Rouse na střeše kavárny (12. 6. od 17 do 19 hodin) a také na slavnostní start Expedice trojkola na polární kruh (17.6. od 17 do 18 hodin).

Aby si černočernou kávu mohli vychutnat i lidé mimo Prahu, mohou zavítat do Kavárny POTMĚ na cestě, která už má letos za sebou 4 zastávky a chystá se navštívit další města:

18. - 20.7. Ostrava, OC Forum Nová Karolina

12. - 14. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí

25. – 27.9. Olomouc, Horní náměstí

3. - 6.10. Brno, Galerie Vaňkovka

„Jsem velmi rád, že jubilejní desátá Kavárna POTMĚ na Ovocném trhu letos nabídne návštěvníkům opět něco nového. To, co zůstává, je samozřejmě možnost přispět do sbírky Světluška a pomoci tak nevidomým. Těší nás, že Český rozhlas spolu s Nadačním fondem pomáhají a že naše pomoc má smysl,“ uvedl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok. Nově je možné pro odeslání finančního daru využít platbu prostřednictvím QR kódu, umístěného na webových stránkách Světlušky. Dárci se přihlásí přes smartbanking ke svému účtu a zvolí tuto možnost platby. Po načtení kódu se vygeneruje platební příkaz ve výši 100 Kč, který pak odešlou na sbírkový účet Světlušky. Výši částky lze upravit.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz