Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tipněte si, za kolik uběhnou naši hluchoslepí sportovci ve štafetě půlmaraton!

3. 4. 2014 - PRAHA [LORM – Společnost pro hluchoslepé]

Už tuto sobotu můžete přijít fandit třem hluchoslepým borcům a jednomu nevidomému běžci, kteří poběží se svými traséry za LORM ve štafetě pražský půlmaraton. Start je ve 12 hodin na Palachově náměstí na Praze 1. Navíc si však můžete tipnout, za jaký čas štafeta půlmaraton dá! Kdo se svým tipem nejvíce přiblíží cílovému času, vyhraje krásné bílé triko s červeným pruhovaným srdcem a podpisy od všech našich sportovců.

Nejedná se však o obyčejné tipování, ale o charitativní akci. Jak na to? Váš časový odhad přepočtěte prosím z minut na koruny a tuto částku pošlete na sbírkový účet 43-8709380297/0100 i s vaším jménem a e-mailem v poznámce. Například pokud čas naší štafety odhadujete na 2 hodiny = 120 minut, zašlete nám prosím na sbírkový účet dar ve výši 120 Kč. Darovanou částku můžete samozřejmě navýšit, v tom případě váš tip uveďte v poznámce. Tipovací soutěž vyhodnotí ve sdružení LORM v úterý 8. dubna podle částek převedených na sbírkové konto do 12.00 a ten samý den do večera zveřejní jak vítěze tipovací soutěže, tak tiskovou zprávu s časem naší štafety. Z výtěžku za tipování bude uhrazeno startovné a průvodcovské služby pro klienty LORM.

A komu vlastně bude patřit Váš tip, kdo jsou ti borci, kteří se v sobotu vydají na trať? Krásná osmadvacetiletá lektorka keramiky Lenka ze Žižkova, čtyřiatřicetiletý masér Vašek z Opavy, aktivní důchodce a nadšený včelař Milan z Českých Budějovic a pětatřicetiletý David, který je vedoucím hudebního oddělení v Karlínském Spektru. Jedná se sice o jejich první běžecký závod pořádaný pod hlavičkou Prague International Marathon (PIM), ve sportu však nejsou žádnými nováčky. Milan z Budějovic si pravidelně vozí z Lormolympiády, sportovní soutěže osob s hluchoslepotou, největší počet zlatých medailí v atletických disciplínách. Vašek z Opavy zcela propadl adrenalinovému sportu – střílečce airsoftu, pravidelně jezdí na tandemovém kole závod horských kol Silesia Merida Bike Marathon a nově se připravuje na tzv. Kopřivnického Drtiče. David se mnoho let aktivně věnuje futsalu (fotbalu pro nevidomé) a boxu, Lenka pravidelně chodí na taichi, zumbu, věnuje se posilování, běhání a dokonce si vyzkoušela i horolezectví.

Další informace o hluchoslepotě najdete na www.lorm.cz, vše o sbírce Červenobílé dny na www.cervenobiledny.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz