Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizace pro pomoc uprchlíkům vyhlásila výsledky soutěže podnikatelských plánů

31. 12. 2012 - PRAHA [Econnect/Organizace pro pomoc uprchlíkům]

Organizace pro pomoc uprchlíkům s partnerem People, planet, profit, vyhlásila vítězky v soutěži podnikatelských plánů. Do soutěže „ o nejlepší podnikatelský plán“ se zapojilo celkem 12 žen z Jihomoravského, Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Hodnotící komise vybrala čtyři nejlepší podnikatelské plány, které se rozhodla ocenit a vítězkám nabídnout bezplatné konzultační hodiny s odborníky.

Do soutěže „ o nejlepší podnikatelský plán“ se zapojilo celkem 12 žen z Jihomoravského, Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Hodnotící komise vybrala čtyři nejlepší podnikatelské plány, které se rozhodla ocenit a vítězkám nabídnout bezplatné konzultační hodiny s odborníky. Absolutní vítězkou se stala devětadvacetiletá keramička Světlana z Běloruska, která navrhuje a vyrábí šperky pro mladé ženy. V České republice doposud vytvářela šperky hlavně pro své přátele. „V roce 2013 bych ráda rozjela svůj vlastní prodej náušnic, broží a prstenů. Móda mladých lidí v Bělorusku a tady v Brně se moc neliší. Problém nebyl tedy s tím, co a jak vyrábět, ale potřebovala jsem se naučit jazyk a hlavně se zorientovat v legislativě, zjistit konkurenci , naučit se vytvářet marketingový plán atd.,“ vysvětluje vítězka.

Soutěž byla vyvrcholením první části projektu, jehož hlavním cílem je začlenit cizinky, které jsou ohroženy na trhu práce (vracejí se po mateřské dovolené, je jim víc jak 50 let, jsou dlouhodobě nezaměstnané) do pracovního života a to prostřednictvím realizace vlastního podnikatelského záměru. „V rámci projektu se uskutečnil vzdělávací program Základy podnikání, v rámci něhož cizinky získávaly znalosti a dovednosti pro začátek podnikání. Během projektu vznikly podnikatelské plány, na kterých následně pracovaly klientky se svými konzultanty z Organizace pro pomoc uprchlíkům, tak aby byly připravené nejen pro soutěž, ale i jako součást žádosti o příspěvek na podnikání od úřadu práce či žádosti o úvěr na podnikání,“ říká Mgr. Andrea Špirková, job coachka ve Středočeském kraji.

„Abychom klientky podpořili v přípravě podnikatelského plánu, rozhodli jsme se vyhlásit soutěž a ocenit ty klientky, které mají podnikatelské plány nejlépe zpracované a mají největší šanci na úspěch. Zároveň jsme klientkám chtěli ukázat možnosti, které jim jejich podnikatelský záměr nabízí, a proto dostaly všechny klientky podrobnou zpětnou vazbu od hodnotitelů, aby věděly, na jakých oblastech musí ještě pracovat,“ doplňuje Džana Popovič, koordinátorka projektu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz