Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mateřská a rodinná centra jsou i pro otce

19. 3. 2010 - PRAHA [Econnect]

Liga otevřených mužů (LOM) zahájila v březnu 2010 projekt 'Táta v centru - Aneb muži v rodinném i komunitním životě'. Program, který podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, se zaměřuje na cílenou podporu mužů-otců - chce rozšířit pozitivní obraz otcovství ve společnosti i nabídku služeb komunitních center.

Martin Jára, ředitel LOMu, uvádí: " Aktivní otcovství vidíme jako jeden ze zdrojů kvality života dnešních mužů. Kontakt s dětmi a péče o rodinu je něco, co má trvalou hodnotu. Muži už na to pomalu přicházejí. Zároveň potřebují informace a podporu okolí - v rodinných centrech i médiích." A Petra Ištvániková z Mateřského centra Kostička v Českém Brodu jeho slova potvrzuje: "Pokud vím, většina center ve svých komunitách bojuje s nedostatkem mužů. I my chceme navázat s muži kontakt, který by byl prospěšný oběma stranám."

V rámci tohoto pilotního projektu vzdělávání mužů-otců uspořádá LOM ve spolupráci s mateřskými a rodinnými centry celkem 15 workshopů po celé ČR. Například v Mateřském centrum Heřmánek v Olomouci - jeho spoluzakladatelka, Petra Tenglerová říká: "Jako máma i jako psycholožka a psychoterapeutka pracující s rodinami jsem přesvědčena o tom, že v současné době to v rodině bez aktivního zapojení obou rodičů nejde!" Workshop pořádá i Kulturní a mateřské centrum Barrandov v Praze. "Váš seminář jsme si objednaly, protože chceme z mateřského centra vytvořit centrum rodinné," vysvětluje zdejší koordinátorka, Petra Jelenová.

Součástí projektu bude Tátafest, který LOM připravuje na třetí neděli v červnu , na 20. 6. u příležitosti Dne otců. Lom také chystá vydat další číslo svého magazínu RaTATA, který vyšel poprvé v roce 2008 a měl velký úspěch. Dalším z plánovaných výstupů projektu je i sdílení příkladů dobré praxe a vytvoření neformální sítě neziskových organizací, které si vzaly téma aktivního otcovství za své, v prvé řadě na Facebooku.


-red-


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz