Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Maminky se budou učit pracovat s počítačem

6. 1. 2010 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect]

"Ne vy pro počítač, ale počítač pro vás". To je mottem nového typu kurzu nazvaného ICT efektivně v životě matky, který začal v prvním lednovém týdnu v Uhlířských Janovicích. Zúčastní se ho 12 maminek -- úspěšných absolventek našich rekvalifikačních kurzů, které skončily v polovině prosince.

Attavena o.p.s. České Budějovice pokračuje v Uhlířských Janovicích v rámci projektu "Lehké motivačno" tímto šedesátihodinovým kurzem rozděleným do 15 lekcí. Výuka probíhá každé pondělí a úterý od 9:00 do 12:30 hodin. Stejně jako rekvalifikační kurzy má i tento kurz plnou podporu vedení Města Uhlířské Janovice. Kurz je pro klientky bezplatný díky tomu, že je financován z prostředků ESF a státním rozpočtem ČR. Pro Attavenu je samozřejmostí, že zajistí hlídání dětí v místě výuky, takže se maminky mohou na výuku plně soustředit.

Lektor nového kurzu Zdeněk Klouda st. blíže vysvětluje: "Vlastní výuka bude probíhat ve skupinách, zpravidla ve dvojicích a nejméně jednou za kurz ve větším týmu. Součástí kurzů jsou i domácí úkoly, které bude řešit každá klientka samostatně. Klientky se naučí pracovat v týmu, ale přitom i samostatně a kreativně, vystupovat před ostatními, obhajovat vlastní práci. Budou řešit zadané úkoly s pomocí počítače a internetu. A nejenom to -- vyzkouší si prostředí MS Office, ale i Open Office, webových dokumentů Googlu a Office Live. Čekají je programy pro zálohování, optimalizaci.
Naučí se komunikovat v prostředí ICQ, Skype, nahlédnou do prostředí služeb Windows Live, Googlu -- mailu i webových alb Picasa".

Co klientky čeká? Kurz je rozdělen do tří tématických okruhů: "Zpátky do života" s podtématy Do práce, Právní vědomí, Bod zlomu, Test odolnosti, "Spolu" -- Zázemí, Třecí plochy, Rodina, Výchova, Rozpočet a poslední okruh má název "Já žena!" -- Rekonstrukce, Relaxace, Veselá komunikace, Naše sluníčka, Tělesná schránka. A jak bude probíhat hodnocení klientek? Body za zvládnutí úkolu při výuce dává nejenom lektor, ale zároveň se hodnotí klientky samy, body přidělují i ostatní. Stejně jako u našich dalších kurzů pomáhá lektor klientkám při řešení domácích úkolů formou Helpline a také uděluje body za domácí úkoly. Sečteno a podtrženo -- pro úspěšné zvládnutí kurzu ICT efektivně v životě matky musí klientky
nasbírat 320 bodů ze 400 možných. Na závěr obdrží "Osvědčení o absolvování kurzu" a ukončí kurz s pocitem dobře odvedené práce a s vědomím, že počítač už zdaleka není jejich nepřítel, ale naopak zdatný pomocník.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz