Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Protest proti pokusu zrušit azylový dům v Praze 11

26. 2. 2009 - PRAHA [Společnou cestou]

Zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 19.2.2009 rozhodlo svým usnesením č 24/1 o zachování Azylového domu občanského sdružení Společnou cestou v Praze 11 a o nutnosti urychleného prodloužení nájemní smlouvy, která měla končit 28.2.2009. Přesto je situace nyní kritická. V rozporu s tímto usnesením místostarosta MČ Prahy 11, Jan Meixner, včera 25. 2. 2009 sdělil, že Rada MČ Prahy 11 výpovědní lhůtu neprodlouží. MČ P11 trvá na vyklizení a předání majetku dne 2.3.2009 v 10h správci majetku Jihoměstské majetkové a.s. Toto se děje navzdory vyjádření radního hl. m. Prahy a zároveň radního MČ Prahy 11 v jedné osobě, pana Jiřího Janečka (viz MF Dnes, region Praha, 25.2.2009), který uvedl „domu prodloužíme smlouvu do června a v budově zůstane jeho vedení, aby mohlo sdružení fungovat“.

Zmíněné usnesení Zastupitelstva hl. m. Prahy ukládá radnímu Janečkovi předložit Zastupitelstvu hl. m. Prahy návrh na zachování azylového domu pro matky a rodiny s dětmi provozovaného občanským sdružením Společnou cestou Donovalská 1862, Praha 11 (termín do 31.3.2009).

Pan starosta Prahy 11, Dalibor Mlejnský, na zasedání Zastupitelstva hl.m. Prahy veřejně sdělil, že je připraven ke spolupráci s o. s. Společnou cestou. Pan primátor Pavel Bém podpořil nalezení řešení v akutní situaci, kdy by v následujících dnech mělo být jednáno o zachování azylového domu mezi sdružením a Prahou 11. Na žádosti o prodloužení výpovědní lhůty ani výslovnou žádost starosty Prahy 11 o vyjádření však o.s. Společnou cestou dosud neobdrželo žádnou odpověď.

Dle našeho názoru se tato situace již velice blíží úmyslné diskriminaci Českobratrské církve evangelické, jejíž členové odvedli velký kus práce při rekonstrukci a uvedení v život azylového domu. Vždyť právě spojením duchovní služby spolu se sociální ve prospěch těch nejpotřebnějších vzniklo genius loci, jak lokalitu výstižně označil ve svém vystoupení na Zastupitelstvu pan primátor Pavel Bém.

Sdružení požádalo dne 25. 2. 2009 otevřeným dopisem pana primátora Pavla Béma o osobní zásah v situaci, kdy je ohroženo fungování azylového domu a kdy neustále volají matky a rodiny s dětmi s žádostmi o ubytování v kritických situacích. Sdružení též požádalo dne 25. 2. 2009 otevřeným dopisem Radu MČ Praha 11 o svolání mimořádného zasedání a rozhodnutí o prodloužení výpovědní lhůty o. s. Společnou cestou.


Milena Svobodová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz