Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Lidem, kteří se starají o blízké, pomáhá Pečující on-line

17. 1. 2008 - PRAHA [Econnect]

-Portál www.pecujici.cz v novém-
-Portál www.pecujici.cz v novém-
Novou podobu má informační webový portál Pečující on-line. Stránky, které pomáhají neprofesionálním pečovatelům, jsou inovovány a nabízejí mnoho užitečných informací. "Naším přáním je, aby informace, které zde budeme zveřejňovat, pronikly k těm, kterým jsou určeny – pečovatelům, obvykle rodinným příslušníkům starajícím se o starší dlouhodobě nemocné," uvádí editorka stránek Tamara Tošnerová z Ambulance pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Staráte se o starší osobu a nevíte si rady?

Návštěvníkům inovovaného portálu www.pecujici.cz jsou k dispozici mimo jiné rubriky Poradna, kde najdou pomoc s problémy týkajícími se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, a Vaše příběhy. Tam lidé mohou psát o vlastních zkušenostech s péčí o staršího blízkého. "Můžete zde sami zveřejňovat svoje aktivity v rubrice Kalendář akcí. K dispozici je vám i rubrika Inzerce, do níž se můžete aktivně s nabídkou či poptávkou zapojit," vyzývají autoři webu návštěvníky.

Web upozorňuje také na zajímavé publikace v oboru a nabízí ke stažení řadu příruček. Kromě toho je rozcestníkem na instituce a organizace, kde je možné hledat další informace, kontakty a pomoc: adresář zahrnuje odkazy na specializované časopisy, noviny, nakladatelství a poradny, pomůže najít praktickou pomoc nebo právní a sociálně právní informaci.

Pro laiky i profesionály

Cílem projektu www.pecujici.cz je i vzdělávání pečujících o těžce chronicky nemocné starší rodinné příslušníky a podpora jejich prestiže. Stránky by měly být jejich pomocníkem a mostem k vytváření svépomocných skupin a center pečujících osob, a to bez ohledu na typ postižení rodinného příslušníka.

Internetové informace jsou určeny především laickým pečovatelům - rodinným příslušníkům, starajícím se o starší chronicky nemocné. Po zkušenostech s ohlasem příruček pro pečovatele vydaných Ambulancí pro poruchy paměti autoři webu předpokládají, že webový portál najde využití i u profesionálních pečujících ze zdravotní i sociální sféry.

Webové stránky www.pecujici.cz navrhla Ambulance pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Ústavu ošetřovatelství 3. LF UK v Praze spolu s občanskými sdruženími Hestia a Econnect a Českou asociací pečovatelské služby Praha.


Jana Sobotková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

Jana Sobotková

Autorka je redaktorkou Econnectu pro lidská práva, sociální oblast a gender.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz