Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Novinka Pražské organizace vozíčkářů: Kurzy pro mě i mou káru

17. 4. 2007 - PRAHA [Econnect / Pražská organizace vozíčkářů]

V dnešní době se každý potřebuje vzdělávat, a to nejen před začátkem své profesní kariéry, ale během celého svého života. Někteří ovšem potřebují pro své vzdělávání speciální podmínky. Jednou z těchto skupin jsou lidé na vozíku. Vzniká proto databáze vzdělávacích kurzů přístupných všem, tedy i vozíčkářům.

„Díky mé dlouholeté práci s vozíčkáři, kteří hledají zaměstnání, vím, že častým problémem bývá nevhodná kvalifikace. Proto je důležité, aby se tito lidé mohli účastnit kurzů v rámci dalšího vzdělávání,“ říká Eva Kučerová z Pražské organizace vozíčkářů (POV).

Pro tyto lidi je hlavní překážkou pro účast na dalším vzdělávání bariérové prostředí, dodává její kolegyně Milada Burčíková. „Problémem není jen samotný vstup do budovy, ale i velikost místnosti, šířka dveří, bezbariérová toaleta a řada věcí, které laikovi uniknou,“ říká.

Vyhledat vhodný kurz, který tyto a další požadavky splňuje, může být někdy velmi složité. Proto Pražská organizace vozíčkářů vytváří databázi vzdělávacích akcí, které jsou pro lidi na vozíku přístupné.

V rámci projektu Inovace služeb podporujících integraci osob se zdravotním postižením, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. m. Prahy, bude koncem tohoto roku připraven přehled přístupných kurzů, který bude uveřejněn na internetových stránkách www.pov.cz.

Seznam bude mimo jiné doplňován o nabídky, které pořadatelé kurzů zašlou Pražské organizaci vozíčkářů na e-mail pov@gts.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz