Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Služba Press servis pro neziskové organizace má novou tvář

7. 12. 2006 - Praha [Econnect]

Nevíte jak snadno a rychle rozeslat tiskovou zprávu do médií? Nemáte potřebné kontakty na novináře a nevíte jak zprávu napsat? Se všemi těmito problémy vám může pomoci služba Press servis (http://press-servis.ecn.cz) pro neziskové organizace, kterou provozuje občanské sdružení Econnect. Press servis se právě nyní dočkal několika zásadních zlepšení a změn. Zcela novou součástí se stává manuál „Jak spolupracovat s médii“. Jeho zveřejňování začíná právě dnes.

Služba Press servis – snadné zasílání tiskových zpráv neziskových organizací do médií získala nové, přehlednější a rozsáhlejší internetové stránky, byl vylepšen a zrychlen její internetový nástroj. Aktualizována a rozšířena byla i databáze mediálních kontaktů.

„Press servis je ojedinělá služba určená pro neziskové organizace, které potřebují snadno a rychle zveřejnit tiskovou zprávu a nemají potřebné kontakty na novináře. Mohou ji využít úplní začátečníci - součástí bude i manuál s návodem, jak tiskovou zprávu napsat, stejně jako organizace s médii pravidelně komunikující,“ říká Alena Mejstříková, koordinátorka Press servisu ze sdružení Econnect.

„Pomocí jednoduchého nástroje dostupného přes internet, může uživatel zprávu kdykoli vyplnit do připraveného formuláře, vybrat si z nabídky téměř 600 kontaktů na všechna důležitá média po celé ČR a rozeslat zprávu v přehledném tvaru e-mailem případně faxem,“ doplňuje Martin Hladík, technický koordinátor. Pomocí Press servisu je tak možné zprávu rozeslat i z terénu. Vedle doručení zprávy na vybrané kontakty médií je tisková zpráva zaslaná Press servisem do několika hodin zveřejněna ve Zpravodajství Econnectu a také na dalších internetových stránkách. Zpráva se pak zároveň rozešle e-mailem i stovkám odběratelů Novinek na Econnectu. Pro zkušenější NNO Press servis nabízí možnost vytvářet si na internetu i vlastní seznam novinářů.

Významnou součástí Press servisu se nově stává manuál „Jak spolupracovat s médii“. Manuál chce ve 12 kapitolách všem neziskovým organizacím pracujícím v různých oblastech nabídnout praktické a zároveň čtivé informace, jak co nejlépe navázat kontakt, oslovit a spolupracovat s médii. Jeho autorem je Václav Vašků, který své zkušenosti nasbíral jako novinář, redaktor a posléze editor deníku a týdeníku a během svého osmiletého působení jako tiskový mluvčí organizace Greenpeace. Manuál bude Econnect zveřejňovat po dva měsíce na stránkách Press servisu. Na konci ledna 2007 zde pak bude v kompletní podobě. Zájemci jej také najdou v Informačním servisu pro NNO (http://nno.ecn.cz).

Press servis je službou nejen pro NNO, ale také pro novináře. Ti mohou sami vložit svůj kontakt do databáze, pokud chtějí dostávat tiskové zprávy neziskových organizací. Aktuální přehled i dalších tiskových zpráv vydaných NNO mohou dostávat pravidelně e-mailem, pokud si objednají zasílání Novinek ze zpravodajství Econnectu. Novináři mohou také využít databázi tiskových zpráv NNO k hledání zpráv dle různých kritérií. Databáze nyní obsahuje téměř 10 000 tiskových zpráv významných i menších českých neziskových organizací od roku 2001, od některých organizací i starší.

Poprvé byl Press servis spuštěn v roce 2000, kdy také získal čestné uznání za vynikající realizaci projektu v soutěži Projekt roku Prorok 2000. Rok 2006 znamená zásadní zlepšení služby a rozšíření o nové součásti.

Aktualizaci a vylepšení služby Press servis finančně podpořila Evropská komise. Za obsah odpovídá Econnect.


Alena Mejstříková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz