Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.9.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17.8.2022 - [Zdravá Bečva z.s.]
Bečva času 2022 Envirofest

Prodlužte si léto v krásném prostředí u štěrkového jezera v Hustopečích nad Bečvou🌊☀️ Festival Bečva času 2022 nabídne skvělý hudební program, ekologické přednášky a spoustu zážitků v přírodě. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.8.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Konec prázdnin bude letos opět Bez nití!

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 30. srpna do 1. září 2022 již 6. ročník multižánrového kulturního festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách. Vedle loutkových divadelních představení, koncertů alternativních hudebních skupin nebo workshopů láká letos návštěvníky i na Česko-ukrajinské odpoledne. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.8.2022 - Hulice [ČSOP Vlašim]
K netopýrům ještě blíž, aneb hurá do nitra hráze Švihov

Navštívit nitro hráze vodní nádrže Švihov můžete jen jednou za rok. Letošní rok netopýra k tomu přímo láká. Komentované prohlídky si můžete zarezervovat na webových stránkách Vodního domu.
Dne 11. srpna 2022 se lidem naskytne jedinečná příležitost nahlédnout do revizní štoly hráze vodní nádrže Švihov.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.7.2022 - Praha [Portus Praha]
Celodenní zábavu pro děti a rodiče zaručí CIHLAFEST, v útulné zahradě se setkají s akrobaty z CIRK LA PUTYKA, muzikanty i s netradičními workshopy. Letošní novinkou je free zóna, v které se nic neplatí.


V sobotu 6. srpna se uskuteční poslední ročník benefičního open air festivalu CIHLAFEST. Novinkou je free zóna, v které je vstup zdarma a to téměř na celý program festivalu, aby se mohli stavit všichni fanoušci této tradiční letní akce. Zábavu si užijí jak malí, tak dospělí návštěvníci. Přichystané budou workshopy s magickými bublinami, malování na obličej, tzv. facepainting, nebo si užít zážitek v psycholampě. Celé odpoledne i večer zpříjemní koncerty kapel FaraBand, BeneBend a Stanley´s old boys. Vstupné se platí pouze na vystoupení známého souboru CIRK LA PUTYKA, představení Kaleidoscope, a v online předprodeji na akcecihla.cz je za nejnižší cenu v tuto letní sezónu.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.6.2022 - Praha [Portus Praha]
CIHLAFEST NABÍDNE NÁVŠTEVNÍKŮM CIRKUSOVÉ UMĚNÍ V PODÁNÍ CIRK LA PUTYKAJiž tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.  Návštěvníci se mohou těšit na Cirk la Putyka a jeho cirkusovou expedici "Kaleidoscope" a mnoho dalších umělců. Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat25.5.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Zažijte chrudimská muzea jinak!

V pátek 3. června 2022 proběhne již XVII. Chrudimská muzejní noc. Od 18 do 23 hodin si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout všechna tři chrudimská muzea i jejich expozice a užijí si bohatý doprovodný program. Celý text ::kultura::
 
 
 

Vybrat9.3.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Svátek loutkářů oslaví muzeum novou výstavou

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá v pondělí 21. 3. 2022 u příležitosti Světového dne loutkového divadla novou výstavu nazvanou „Cesta za světlem“. Ta návštěvníkům představí luminiscenční loutky slavného divadla Blackwits Ivana Krause a Naděždy Munzarové. Oficiálně také budou zahájeny oslavy 50. výročí otevření muzea. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.2.2022 - PRAHA [Pionýr]
První ročník Ledových měst přilákal 16 tisíc lidí

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Děti už jsou zpět ve svých domovech a v jejich nadšeném vyprávění rodičům, kamarádům či prarodičům o místech, která navštívily, a dobrodružstvích, která zažily během akce Ledová města, doznívá akce, jež uvedla do pohybu desítky tisíc lidí po celé ČR. Nezřídka potom zazní: „Tam se musíme ještě jednou podívat!“ Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.2.2022 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Loutky slaví 50, zapojte se do oslav i vy!

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, které je předním českým loutkářským muzeem a nejstarší institucí svého druhu u nás, oslaví v letošním roce půl století svého trvání. Celoroční oslavy vyvrcholí 2. července 2022 během Loutkářské Chrudimi pouličním festivalem, do něhož se zapojí i místní podniky a regionální umělci. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.1.2022 - PRAHA [Pionýr]
Ledová Praha už není osamocena

přidalo se dalších 12 měst v celé ČR
Nevíte, co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip! Pojďte společně s Pionýrem provést děti krásami měst a ukázat jim to, co znají občas jen ze školních učebnic. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.12.2021 - OSTRAVA [Studio Citadela, z.s.]
Herci “s hendikepem” ze čtyř zemí vypráví příběhy migrace

KAŽDÝ ODNĚKUD POCHÁZÍME | We All Come From Somewhere. Závěrem roku se v digitálním zpracování evropské inscenace představují divadelní soubory se zdravotním postižením. Spolu s Bohnickou divadelní společností při Studiu Citadela se v mimořádném uměleckém projektu setkávají performeři z Itálie, Irska a Řecka.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.12.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Nad Chrudimí opět bdí Anděl splněných přání

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi má opět po roce svého okřídleného strážce. Na arkádách Mydlářovského domu se až do Tří králů usadil anděl, který nejenže bdí nad všemi lidmi dobré vůle, ale je schopen jim vyplnit i jejich tajná přání. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.10.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Mydlářovský dům zažije hon na čarodějnice

V pátek 22. října 2021 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi po roční přestávce opět koná oblíbená halloweenská akce nazvaná Duchůplné muzeum. Tentokrát se prostory historického Mydlářovského domu promění v dějiště středověkého dramatu s čarodějnicemi, dráby a krutým inkvizitorem. Strašidelná hra v expozici mezi loutkami i v jinak nepřístupných prostorách muzea nejenže prověří odvahu malých i velkých návštěvníků, ale obohatí je také vědomostmi o této temné kapitole našich a světových dějin. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.9.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Chrudim hostí již poosmé Noc literatury

Ve středu 22. září od 18 hodin bude Chrudim již poosmé hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi přečtou ukázky z moderních českých překladů evropské literatury herečky Tereza Nekudová a Kristýna Kudrnáčová. Celý text ::kultura::
 

Vybrat7.9.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Jiří Lábus a Ota Jirák zavzpomínají na čtyřicet let v kůži Jůheláků

U příležitosti probíhající výstavy Hele, v muzeu je Jů a Hele! se v neděli 19. září od 18 hodin na terasách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční talk show s herci a dlouholetými protagonisty legendárních postav Jů a Hele, Jiřím Lábusem a Otou Jirákem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.9.2021 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
IluStory – literární soutěž s ilustrací v hlavní roli

Knihovna Akademie věd ČR vyhlašuje druhý ročník literární soutěže IluStory, která má jedinou hlavní podmínku a zadání: napište povídku na motivy dané ilustrace. Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk či předchozí spisovatelské zkušenosti. Soutěž začne současně se zveřejněním soutěžní ilustrace v pondělí 6. září, uzávěrka je 10. října 2021. Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.8.2021 - PRAHA [Pionýr]
Kroměříž hostí 30. ročník finále Dětské Porty

Po roční odmlce se v centru Kroměříže opět naživo sejdou mladí talentovaní zpěváci a muzikanti. V sobotu 4. září od 9 hodin proběhne na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži republikové finále jubilejního 30. ročníku Dětské Porty, která je jednou z oblastí kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Celý text ::kultura::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 112 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz