Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.7.2021 - Mladá Boleslav [ČSOP Klenice]
ČSOP se stala partnerem velkolepého projektu na obnovu krajiny v Českém ráji

ČSOP Klenice navázala spolupráci s rodinou Polívkových, která v Českém ráji plánuje na svých pozemcích sázet stromy, keře, aleje či budovat tůně a mokřady. Spolu s odborným garantem Radomírem Studeným se budeme snažit o co nejpřirozenější provedení. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat22.7.2021 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Spolupráce Jihočeského kraje a Horního Rakouska v oblasti energetiky potvrzena

Ve středu 21.7.2021 se konala valná hromada Energy Centre České Budějovice, z.s. (ECČB), na které byl odsouhlasen pracovní program pro tento a příští rok a další dokumenty důležité pro realizaci přeshraničních projektů spolupráce a výměny mezi Jihočeským krajem a spolkovou zemí Horní Rakousko. Předsedou spolku je hornorakouský zemský rada pro hospodářství Markus Achleitner, místopředsedou spolku byl zvolen Mgr. František Talíř, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje. Druhým místopředsedou je primátor města České Budějovice, Ing. Jiří Svoboda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2021 - BRNO [Masarykova univerzita v Brně]
Česká veřejnost považuje změnu klimatu za závažný problém a chce, aby ho Česká republika řešila. Tápe však, jakým způsobem

Historické záplavy v Německu, tornádo na jižní Moravě, další zasedání české uhelné komise, balíček klimatických politik Evropské komise nebo blížící se zveřejnění nové zprávy Mezivládního panelu pro klimatickou změnu OSN – právě v tomto období přináší výzkumný tým Katedry environmetálních studií Masarykovy univerzity a Green Dock nová data z podrobného reprezentativního výzkumu veřejného mínění, kterého se zúčastnilo 2 762 dotazovaných. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2021 - [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
180 miliard korun z EU na obnovu Česka nepřijde automaticky, vyžadují skutečné změny

Díky schválenému Národnímu plánu obnovy získá Česko v odpovědi na covidovou krizi možnost financovat řadu užitečných projektů, které jsou zároveň příležitostí proměnit naši ekonomiku i krajinu udržitelnějším směrem. Zatímco premiér Andrej Babiš před volbami zdůrazňuje hlavně 180 miliard korun, které má ČR poslat Evropská unie, pro zásadní modernizaci a posun v oblastech, kde dlouhodobě zaostáváme, jako jsou úspory energie nebo zadržování vody v krajině, jsou stejně důležité reformy, kterými Evropská komise využití peněz podmínila. A zdaleka nejde jen o mnohokrát zmiňovaný neřešený střet zájmů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2021 - BRNO [MŽP ČR a Nadace Partnerství]
Obnovíme stromy zničené tornádem, slíbili dnes partneři iniciativy Sázíme budoucnost

Obnova zeleně na jižní Moravě a lepší připravenost postiženého regionu na dopady klimatické změny. To jsou témata letošního podzimu, které dnes v Brně debatovalo více jak pět desítek zástupců partnerů iniciativy Sázíme budoucnost. Ocenili také nejúspěšnější sazeče loňského roku. Finance na letošní nové výsadby a ošetření stromů, které míří do nejpostiženějších regionů, mají putovat od státu, firem i soukromých zdrojů. Ministerstvo životního prostředí uvolnilo na obnovu zeleně a malých vodních prvků 100 milionů korun. Veřejné zdroje doplní nová veřejná sbírka na ošetření, výsadby a chytré budovy od Nadace Partnerství. Tu podpoří další miliony korun od soukromých firem. Nové domy tak tento podzim doplní i nové stromy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2021 - Praha [Asociace renovátorů tonerů, z.s.]
Šetřipřírodu.cz: výsledky pilotního programu sběru použitých tonerů na veřejných místech

Asociace renovátorů tonerů, z.s. umístila během druhé poloviny roku 2020 do několika desítek obecných úřadů v České republice sběrné boxy pro sběr použitých inkoustových a tonerových kazet v rámci projektu Šetřipřírodu.cz. Boxy byly umisťovány do malých obcí s několika málo stovkami obyvatel i do větších měst, včetně jednotlivých městských částí Hlavního města Prahy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.7.2021 - Lichtenštejnsko [Sun Contracting]
Konec fosilních paliv se blíží: Fosilní zdroje převyšují cenou stále výrazněji obnovitelné zdroje

Podíl obnovitelných zdrojů energie, jejichž náklady jsou nižší než nejlevnější fosilní zdroje energie, se v roce 2020 zdvojnásobil. Přes 60 % veškeré výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů je přitom levnější než nejlevnější fosilní varianta. Začátek konce neobnovitelných zdrojů se tedy zdá být jistý. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.7.2021 - PRAHA [Člověk v tísni]
Češi mohou přispět do sbírky na obnovu zničených domovů po záplavách v Německu

Německo se vzpamatovává z ničivých povodní, které zasáhly zejména spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní – Vestfálsko. Počet obětí ničivých povodní v Německu se vyšplhal na 158. Více než 1000 osob se momentálně pohřešuje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Komentář Hnutí DUHA k Národnímu plánu obnovy

Komentář Anny Kárníkové, ředitelky Hnutí DUHA, k dnes Evropskou komisí schválenému Národnímu plánu obnovy: Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2021 - Žiar nad Hronom [Paper Life]
Sedem dôvodov prečo práve teraz je čas na slnečné kolektory

Odpovedá Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

1.Zarobíte viac než v banke

Pri úrokoch z vkladov okolo nuly a inflácii okolo 4% vaše peniaze v banke strácajú reálnu hodnotu a prerábate ročne sumu približne na úrovni inflácie. Solárna zostava vám naopak zarába peniaze šetrením na ohreve vody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2021 - Praha [Air Products]
Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky

Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový dodavatel vodíku a vodíkových řešení pro mobilitu, se zúčastnila představení Vodíkové strategie České republiky Ministerstvem průmyslu
a obchodu, které se konalo 16. července v Praze. Společnost uvedla své vodíkové reference a podělila se o své globální zkušenosti a špičkové schopnosti, které pomohou podpořit rozvoj vodíkové energetiky v České republice.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.7.2021 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Bleskové povodně v Německu si vyžádaly desítky životů. Pomoci lze prostřednictvím Diakonie

Vlna silných bouřek a přívalových dešťů v polovině července způsobila na západě Německa, v Belgii a Nizozemsku lokální bleskové povodně. Úřady hlásí více než sto obětí, téměř tisíc lidí se pohřešuje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.7.2021 - BRNO [Charita ČR]
Na finanční podporu ze sbírky Diecézní charity Brno dosahují i lidé s nezkolaudovaným obydlím

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na pomoc lidem, kterým tornádo zničilo domov. „Peníze z této sbírky jsou určeny na obnovu poškozených domů a není pro nás kritérium, zda byla poničená obydlí zkolaudovaná. Soustředíme se na pomoc konkrétním lidem, kteří potřebují znovu začít bydlet. Už řešíme sedm takových případů a s dalšími jednáme. Díky pravidelným šetřením přímo v terénu jsme neustále v kontaktu se zasaženými,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.7.2021 - [Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad]
Záchranáři z Rajhradu tentokrát potřebují sami zachránit

Do svízelné situace se dostala záchranná stanice Rajhrad, která za 22 let své činnosti pomohla více než 3500 zvířatům. Pracovníci stanice se totiž stali účastníky dopravní nehody, kterou způsobila nepozorná řidička. Přestože z hrůzně vypadající nehody vyvázli jen s lehkými zraněními, přišli o výjezdové vozidlo, kterým sváží zvířata z většiny Jihomoravského kraje. Obrací se s prosbou o pomoc na veřejnost a žádají o finanční podporu na nákup vozu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.7.2021 - VIMPERK [Hnutí DUHA]
Před 10 lety zabránila občanská blokáda vykácení cenných oblastí NP Šumava

Přesně před 10 lety dne 15. července 2011 byla zahájena nenásilná občanská blokáda, při níž po několik následujících týdnů několik stovek dobrovolníků a ochránců přírody z celé republiky úspěšně zabránilo vykácení cenné lokality v okolí Ptačího potoka (někdy také nazývané Na Ztraceném) v oblasti Modravských slatí národního parku Šumava [1]. Dnes je místo blokády součástí jádrových přírodních zón ponechaných samovolnému vývoji. Oblast se stala významným místem, kde mj. žije a hnízdí kriticky ohrožený tetřev hlušec. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.7.2021 - JESENÍK [Hnutí DUHA]
S obnovou lesů v CHKO Jeseníky pomohou dobrovolníci Hnutí DUHA

Hnutí DUHA, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Jeseníky letos navážou na úspěšnou spolupráci z předchozích let při ochraně lesních porostů v Přírodní rezervaci Suchý vrch. Zde se od soboty koná třetí z letošních osmi Týdnů pro krajinu, které již 24 let organizuje Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.7.2021 - STEBNO [Charita ČR]
Charita začala s rozdělováním finanční pomoci potřebným rodinám v poničeném Stebně

V noci z 24. na 25. června se Stebnem v okrese Louny přehnala ničivá bouře, která zanechala vážné škody na domovech zdejších obyvatel. Na místo byl povolán tým Terénní krizové služby Diecézní charity Plzeň, který zmapoval situaci a zdejším lidem nabídl využití krizové psychologické podpory a okamžité humanitární pomoci. Diecézní charita Plzeň také vypsala možnost finanční podpory zasaženým obyvatelům prostřednictvím svého transparentního účtu. Na něm se shromáždilo již téměř půl milionu korun. Peníze jsou uvolňovány na základě sociálních šetření Terénní krizové služby v místě pomoci.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.7.2021 - PRAHA/BRUSEL [Klimatická koalice]
Evropská komise představila dlouho očekávanou energeticko-klimatickou legislativu, která má snížit emise EU o 55 % do roku 2030

Evropská komise právě představila dlouho očekávaný klimaticko-energetický legislativní balík s názvem „Fit for 55“. Název odkazuje na nový klimatický cíl Evropské unie z roku 2020. Tím je snížit do roku 2030 celkové množství emisí skleníkových plynů v EU alespoň o 55 % oproti roku 1990. Došlo tak k navýšení původního cíle 40 % schváleného v roce 2014. Pro zvýšení cíle hlasoval také český premiér Andrej Babiš. Legislativní balík Fit for 55 přináší 13 aktualizovaných nebo úplně nových směrnic a nařízení. Novému emisnímu cíli EU se mají uzpůsobit všechny klíčové sektory. Legislativa přináší např. nové normy pro emise vznikající z automobilů či budov. Zvyšuje také cíle pro energii z obnovitelných zdrojů. Přináší i reformu systému obchodování s emisními povolenkami. A zavádí mechanismus tzv. „uhlíkového cla“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.7.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Komentář k vyšetřování případu pravděpodobného upytlačení rysa ostrovida, o kterém dnes informoval deník Právo

Deník Právo dnes přinesl přelomové informace v historii vyšetřování případů pytláctví chráněných šelem v České republice. Celní správa koncem června zabavila při domovní prohlídce na Klatovsku mrtvého rysa. Muž, který chráněnou šelmu uchovával, je v současné době vyšetřován pro podezření z pytláctví této šelmy. Zároveň je však důležité uvědomit si, že i držení a manipulace s tímto chráněným živočichem je bez patřičných výjimek ilegální. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 848 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
27. 7. 18:24 [Ekolist] - Aby půda fungovala, musí být živá, říká půdní bioložka Hana Šantrůčková
27. 7. 18:22 [ČTK] - Nedaleko řecké metropole evakuovali dvě obce kvůli lesním požárům
27. 7. 18:20 [ČTK] - Krokodýl, který utekl v Ostravě, byl nalezen ve sklepě chovatelova domu
27. 7. 15:23 [ČTK] - Mláďat sýčků letos ubylo, může za to úbytek hrabošů i chladné jaro
27. 7. 15:20 [ČTK] - Vláda odmítla Jurečkův návrh na větší ochranu půdního fondu

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz