Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak neohřívat zeměkouli - praktický rádce, jak snížit domácí příspěvek emisí CO2

-foto-

Na průměrnou českou domácnost připadá asi tuna oxidu uhličitého ročně. Pokud používá osobní auto, je to ještě o 1,7 tuny více. Další exhalace způsobuje výroba elektřiny, kterou doma odebíráme. Nemluvě už o výrobě a dopravě zboží, jež kupujeme v obchodech, včetně třeba přepravy ovoce a zeleniny ze vzdálených zemí. Každý tedy velkým dílem přispívá ke globálním změnám podnebí.

-foto-

Vědci varují, že důsledkem globálních změn podnebí, které toto znečištění způsobuje, budou častější a silnější povodně, vlny horka a sucha, vichřice a podobné katastrofální výkyvy počasí. Rádce Hnutí DUHA obsahuje praktická doporučení, jak domácí příspěvek ke znečištění snížit. Ke každému opatření či kroku přitom uvádí, kolik kilogramů oxidu uhličitého ušetříte.

Tolik špatné zprávy. Teď ty dobré. Každý může snadnými a levnými kroky doslova srazit svůj domácí příspěvek ke globálním změnám podnebí až o desítky procent. Některé kroky jsou jednoduché. Izolace oken, úsporná chladnička nebo pračka, kotel na biomasu namísto plynového, cesta do práce veřejnou dopravou, objednávka takzvané zelené elektřiny – to všechno pomůže snižovat naše exhalace. Někdy o kilogramy, někdy rovnou o metráky ročně.

Česká veřejnost chce žít ve zdravějším a čistějším prostředí. Hnutí DUHA proto navrhuje řešení ekologických problémů, jež přinesou konkrétní prospěch pro kvalitu života každého z nás. Úspěšně prosazuje opatření, která omezí znečištění vzduchu a řek, pomohou chránit společné přírodní bohatství i zvýšit recyklaci odpadu a snížit kontaminaci potravin a vody toxickými látkami. Naše práce zahrnuje jednání s úřady a politiky, přípravu zákonů, kontrolu průmyslových firem, rady zákazníkům a domácnostem, výzkum, vzdělávání, právní kroky i spolupráci s obcemi.Hnutí DUHA působí na celostátní, místní i mezinárodní úrovni. Je českým zástupcem Friends of the Earth International, největšího světového sdružení ekologických organizací. Hnutí DUHA prosazuje taková opatření, která pomohou snížit rekordní český příspěvek ke globálním změnám klimatu i znečištění našich měst výfukovými plyny.

Další informace: www.hnutiduha.cz. Naše práce se neobejde bez pomoci lidí, jako jste Vy. Zvažte prosím, zda naši prácí můžete pomoci malým finančním příspěvkem. Klikněte prosím na www.hnutiduha.cz/podpora.

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz