Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolnický projekt v Konstatninových Lázních

24.8.2002
Konstantinovy Lázně [INEX SDA]
Autor: Jan Matoušek, Jan Florian

Smyslem letošního projektu s dobrovolníky bylo zmapovat a zdokumentovat drobné sakrální památky v katastru obce Konstantinovy Lázně (Okrouhlé Hradiště, Dlouhé Hradiště, Potín, Poloučany, Nová Ves, Břetislav, Šipín). Dokumentace spočívala v zakreslení a vyfotografování současného stavu objektu – toto poslouží k vydání knížky či informačního materiálu o těchto památkách. Tímto způsobem bylo zdokumentováno 36 památek, z toho 17 vyčištěno a připraveno k restaurování. Práce byla prováděna za asistence restaurátorky Martiny Klouzové, která restaurační práci na vybraných památkách dokončí. V druhé části tábora jezdili vždy dva účastníci do Černošína, kde vlastnoručně vyvolávali fotografie. Za deštivého počasí připravovali dobrovolníci lepené vitráže do oken kostela do nedaleké obce Slavice, který pak během jednoho deštivého dne uklízeli.

V průběhu tábora byly pořádány i setkání pro veřejnost (Seminář s restaurátorkou Martinou Klouzovou, Dětské odpoledne s lektorkou Michaelou Němcovou a Závěrečné setkání se zhodnocením tábora v hostinci v Okrouhlém Hradišti). Čtrnáctidenního tábora se zúčastnilo sedm dobrovolníků z Anglie, Belgie, Finska, Francie a Itálie, které vedli dva čeští vedoucí.

INEX-Sdružení dobrovolných aktivit
Je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi.

Ruce a historie
Program je zaměřen na spolupráci v oblasti ochrany a péče o historicky významné objekty, veřejná prostranství ve městech a dokumentaci drobných architektonických památek v kulturní krajině jako jsou drobné lidové stavby (např. kříže, volně stojící sochy a sousoší, křížové cesty). Zaměřujeme se na spolupráci tam, kde přináší oživení a připomenutí našich kořenů a navrací památky do života lidí. Účastníci projektu mají příležitost poznat historické objekty zblízka a na vlastní kůži zažít nejen jejich atmosféru, ale střetnout se i s každodenními problémy s organizací, ochranou, památkovou péčí i lidmi kolem.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz