Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Člověk v tísni zahájil provoz anglických webových stránek o povodních

21.8.2002
PRAHA [Člověk v tísni]
Autor: Marie Peřinová, tel: 02 / 410 11 558 nebo 0604 / 614 577

Společnost Člověk v tísni při ČT ve spolupráci s Nadací VIA dnes na adrese www.floods.cz zprovoznila webové stránky, které informují obyvatele anglicky mluvících zemí o tom, jak mohou pomoci oblastem postiženým záplavami v ČR. Stránky byly uvedeny do provozu také díky České tiskové kanceláři, která pro ně poskytla fotografie a své anglické zpravodajství.

Prostřednictvím těchto stránek mohou lidé v zahraničí přispět na dva programy – jednak na okamžitou humanitární pomoc a na projekty obnovy zničených domů, nemocnic a škol, které bude realizovat společnost Člověk v tísni, a také na fond obnovy kulturního dědictví, který bude spravovat Nadace VIA. Čtenáři stránek přitom mohou ze zahraničí přispět pomocí bankovního převodu či šeku.

„Očekáváme, že nám díky této webové stránce budou přispívat nejen jednotlivci, ale i zahraniční nevládní organizace,“ uvedl k tomu ředitel společnosti Člověk v tísni Tomáš Pojar.

Společnost Člověk v tísni samozřejmě pokračuje dále s činností v terénu, v současnosti především vysílá do postižených vesnic další dobrovolníky a vypravuje základní materiální pomoc.

Ode dneška má také společnost Člověk v tísni novou výkonnější databázi dobrovolníků, kterou pro ni vytvořila skupina studentů Univerzity Karlovy. „Už během povodní v roce 1997 studenti podobnou databázi pro Člověka v tísni spravovali, takže jsme na to chtěli navázat,“ uvedl jeden ze správců databáze, student Viktor Filip. Univerzita Karlova těmto studentům poskytla místnosti a počítače na Jižním městě, odkud budou databázi dobrovolníků spravovat.

Společnost Člověk v tísni proto prosí všechny, kteří by chtěli nejméně jeden týden pomáhat v oblastech postižených záplavami, aby se hlásili na nová telefonní čísla 02 / 71 91 42 17 nebo 02 / 71 91 42 18. „Je nás tady jedenáct a střídáme se na směny, takže tyto linky fungují 24 hodin denně,“ dodal Viktor Filip.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz