Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letošní Den bez aut již na internetu

2. 8. 2002 - BRNO/PRAHA [Econnect]

Děti Země včera zveřejnily na adrese www.detizeme.cz/denbezaut internetové stránky k letošnímu již desátému ročníku Dne bez aut. Ten se uskuteční v pátek 20. září s mottem “Budoucnost patří šetrné dopravě”. Zvolené barvy - modrá, bílá a žlutá – odkazují na Evropský den bez aut vyhlášený letos již po třetí Evropskou komisí a na Evropský týden mobility, který vznikl letos poprvé z iniciativy nevládních organizací. “Každý rok volíme jiné barvy plakátu a internetové stránky, a proto jsme sáhli po barvách Evropské unie,” uvedl Miroslav Patrik z brněnských Dětí Země.

Na nově zveřejněných stránkách najdete základní informace o letošním Dni bez aut, shrnutí výsledků z minulých let u nás i v zahraničí a průběžně zde bude přibývat přehled letošních akcí v jednotlivých městech. Stránky nabízí i možnost podepsat výzvu “Nechte auto doma!” a nebo objednat propagační materiály, samolepky či zakoupit tričko ke Dni bez aut.

“Stále také hledáme nové partnery ze strany měst a nevládních či vládních organizací, které by se mohly akce letos zúčastnit,” doplnil Patrik současné záměry. Vloni se ke dni Bez aut v Česku připojilo 168 subjektů v 72 městech, z toho bylo 82 občanských sdružení a 36 měst a obcí. V patnácti městech byla v tento den městská hromadná doprava zdarma. Nejčastější akcí byla cykojízda, která proběhla ve 23 městech a celkem se tak podle organizátorů zúčastnilo téměř 1200 cyklistů.

Tak jako vloni má i letos Den bez aut podporu Národní sítě Zdravých měst ČR a Českých drah, které na sobotu 28. září připravují Den železnice. Den bez aut podporuje i Ministerstvo životního prostředí, které je českým koordinátorem Evropského dne bez aut a evropského týdne mobility.


Monika Kašparová (Jansová)

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

Monika Kašparová (Jansová)

Do září 2002 v Econnectu jako správce oblasti životního prostředí. Nyní působí jako poslanecká asistentka poslance a ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz