Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Bánské Bystrici odstartoval mezinárodní filmový festival ENVIROFILM 2002

7. 5. 2002 - PRAHA/BANSKÁ BYSTRICA [Econnect]

Dnes začíná ve třech městech Slovenska již 8. ročník mezinárodního festivalu filmů, televizních programů a videoprogramů s tematikou ochrany a tvorby životního prostředí ENVIROFILM 2002. Festival potrvá do 11. května a proběhne souběžně v Banské Bystrici, Zvolenu a Bánské Štiavnici. Cílem festivalu je představit a konfrontovat filmová díla, která svým obsahem a uměleckou úrovní pomáhají rozšiřovat informace v oblasti životního prostředí a ochrany přírody.

Na přehlídce se bude promítat zhruba 85 filmů z 21 zemí světa, které vybrala odborná mezinárodní porota. Českou republiku budou zastupovat 3 filmy. Slovensko se bude prezentovat 18 snímky. Nejbohatší zastoupení filmů však bude mít Německo s 25 příspěvky. Letos poprvé bude vybranou kolekci filmů hodnotit i dětská porota. Za ČR v porotě vystupuje Jan Čeřovský, expert IUCN pro ČR.

Kromě soutěžní přehlídky filmů organizátoři na nadcházející 4 dny plánují dvě mezinárodní konference o tvorbě krajiny, trvale udržitelném rozvoji a sportovních aktivitách, seminář pro televizní tvůrce, besedy a výstavy. Festival ale nezapomněl ani na děti a připravil pro ně dvě kreativní soutěže. Pod názvem Zelený svet se ukrývá výtvarná soutěž na téma energie jako problém a nevyhnutelnost dnešní doby. Druhou soutěží je Zem pre všetkých, jejíž cílem je podpořit psaný projev na téma životního prostředí.

Festival bude zakončen v sobotu na Zvolenském zámku slavnostním vyhodnocením a odevzdáním cen vítězným filmům. Ocenění si odnesou i účastníci dětských soutěží. Filmový festival ENVIROFILM 2002 vyhlásilo Ministertvo životního prostředí SR . Organizátorem je Slovenská agentúra životního prostředí, Bánská Bystrica.


Martina Špejtková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

Martina Špejtková

Redaktorka Econenctu pro oblast životního prostředí.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz