Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Základním národním zájmem je prohloubení demokracie

11.4.2002
PRAHA [Brandýské fórum a Strana Zelených]
Autor: Karel Jech

Strana zelených a Brandýské fórum dnes podepsali společnou dohodu o politické spolupráci. Strana zelených přistoupila k Brandýské deklaraci a zavázala se, že ve všech závažných politických rozhodnutích na celorepublikové úrovni bude postupovat s Brandýským fórem ve shodě. Strana zelených a Brandýské fórum budou jednat o co nejužší spolupráci se Stranou pro otevřenou společnost.

Na kandidátce Strany zelených se objeví řada osobností z občanských iniciativ, které jsou spojeny s Brandýským fórem. Na prvním místě v pardubickém kraji je teolog Dr. Ivan Štampach, v hradeckém kraji je lídrem učitel a ekolog RNDr. Jiří Kulich a v Praze vede kandidátku Ing. Karel Jech, ekolog, na třetím místě v kraji Vysočina kandiduje Hana Holcnerová, asistentka zástupkyně ombudsmana, a na třetím místě v kraji jihomoravském je Ondřej Liška, představitel hnutí Mládež pro interkulturní porozumění. Kandidátky Strany zelených nabízejí nejvíce nezávislých kandidátů – tvoří téměř třetinu.

Strana zelených a Brandýské fórum se shodují, že základním národním zájmem je prohloubení demokracie v českých zemích. Chtějí dosáhnout stability politického prostředí prosazením aliance křesťanských, sociálních a ekologických demokratů. Oba subjekty se proto zavázaly, že na parlamentní ani vládní úrovni neuzavřou do roku 2006 žádnou dohodu s Občanskou demokratickou stranou. „ODS slibuje voličům, že ochrání přírodu před zelenými, lidé ale toužebně čekají na stranu, která slíbí, že ochrání českou demokracii před ODS. Proto jsme tady,“ řekl lídr pražské kandidátky Karel Jech. Zákaz spolupráce s komunisty přitom vychází z předchozího usnesení sjezdu Strany zelených.

Součástí dohody mezi Stranou zelených a Brandýským fórem je i využití státního volebního příspěvku. Strana zelených se rozhodla část volebního příspěvku vložit do vznikající nadace. Tato nadace bude podporovat nezávislé občanské iniciativy a jejich projekty, které povedou k prohloubení demokracie a ke zlepšení životního prostředí. Dosavadní parlamentní strany sbírají příspěvky z nejrůznějších zdrojů – naposledy se rozhodly přijmout dar České spořitelny ve výši 2,5 milionu korun. Naopak Strana zelených se rozhodla věnovat část státního volebního příspěvku na rozvoj aktivit občanské společnosti. „Nepotřebujeme nákladné volební loterie a načerno stavěné megaboardy. Máme kvalitní program a kvalitní kandidáty, a proto část prostředků můžeme věnovat tam, kde ODS chce finanční podporu seškrtat.“ prohlásil předseda Strany zelených dr. M. Rokos.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz