Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sdružení "Voda v krajině" chce najít nejlepší způsob protipovodňové ochrany na řece Opavě

1.2.2002
BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Autor: Lenka Daňhelová

BRUNTÁL – Potřeba najít co nejefektivnější a pro obyvatele regionu co nejvýhodnější protipovodňová opatření v povodí řeky Opavy přivedla zástupce obcí, občanů a neziskových organizací na Bruntálsku k založení občanského sdružení, které od dnešního dne pomůže jejich představy uskutečňovat.

“Důležité je, abychom dali krajským zastupitelům a vládě najevo, že existuje více rovnocenných možností protipovodňové ochrany, a že jsme ochotni se spojit, abychom našli účinné řešení, která bude v co největším souladu s možnostmi a potřebami regionu,” uvedla místostarostka Bruntálu Ludmila Navarová.

O práci ve sdružení projevili zájem neziskové organizace Hnutí Duha Jeseníky, ARNIKA Ostrava či Hnutí Sojka – Přátelé Jeseníků, město Bruntál, Nové Heřminovy, Město Albrechtice, Úvalno, Milotice nad Opavou, Zátor a Krnov.

Cílem koalice je příprava a realizace doplňujících studií zabývajících se dalšími možnostmi protipovodňové ochrany, které by měly být podkladem pro rozhodování krajského zastupitelstva. V současné době totiž existuje pouze studie ministerstva zemědělství, v níž je prezentována stavba přehrady v Nových Heřminovech jako nejefektivnější protipovodňová ochrana.

“Přehrada v Nových Heřminovech nevyřeší protipovodňovou ochranu ani na horních tocích Opavy, a naopak bude znamenat trvalé nebezpečí i pro obyvatele pod nádrží. Proto se snažíme najít alternativní řešení, která jsou účinnější a zároveň šetrnější ke krajině. Důležité přitom je, abychom netříštili síly a postupovali jednotně,” vysvětlila Lenka Daňhelová ze sdružení ARNIKA Ostrava důvody založení sdružení.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz