Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z YMCA se připravují v Kosteleckých Horkách na svou cestu

1.8.2001
KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Mgr. Šárka Vobořilová

Dne 2.srpna začíná v Kosteleckých Horkách u Chocně třídenní školení 13 mladých lidí, kteří již brzy jako vůbec jedni z prvních z České republiky odjíždějí do zemí EU jako dobrovolníci v rámci programu EU „Mládež“ - Evropská dobrovolná služba. Školení proběhne ve Venkovském dobrovolnickém centru Dům z modrého kamene INEX – SDA. Pořádající organizací je YMCA za podpory Sdružení dobrovolných aktivit INEX.

2.srpna se na tři dny sjede do Regionálního dobrovolnického centra Dům z modrého kamene INEX – SDA v Kosteleckých Horkách u Chocně 13 mladých lidí, aby se zde připravili na svůj dlouhodobý dobrovolnický pobyt v zahraničí v rámci programu EU „Mládež“ – Evropská dobrovolná služba.

Evropská dobrovolná služba je od loňského roku novou příležitostí pro mladé lidi z České republiky. Dobrovolníci, vyslaní některou z domácích organizací, mají možnost půl roku až rok žít a pracovat na vybraném projektu hostitelské organizace v některé ze zemí EU. V rámci projektu mají nárok na bezplatnou jazykovou výuku, skromné kapesné, pojištění i zaplacení cestovních výloh. Jednou z prvních takových vysílajících organizací je v ČR kromě YMCY také Sdružení dobrovolných aktivit INEX, které pro školení dobrovolníků poskytuje prostor bývalé místní školy, nyní postupně budovaného Regionálního dobrovolnického centra Dům z modrého kamene.

Neformálně vedené školení bude zaměřeno na zvládání možných situací a řešení potenciálních problémů v sociálně i kulturně odlišném prostředí, na vyrovnávání se s předpokládaným kulturním šokem i jazykovou bariérou. Školení je ale také příležitostí k setkání lidí, na které čeká podobný úkol: obstát jako dobrovolník v cizí zemi, sžít se s místní komunitou, být přínosem pro projekt hostitelské organizace a zároveň získat nové zkušenosti uplatnitelné po návratu domů.

První vyslanou dobrovolnicí INEX – SDA je absolventka Filozofické fakulty UP Hana Peřinová. Na začátku září odjíždí na rok do Portugalska, aby se zde podílela na realizaci kulturního a uměleckého projektu místní dobrovolnické organizace. Svůj nadcházející pobyt v Portugalsku bere Hana jako tzv. assistance-ship, jakou cennou zkušenost a velkou příležitost pro svou další práci ve výtvarném oboru, který vystudovala. „Nejde mi o to, že si v rámci projektu nic nevydělám, peníze nehrají ani pozitivní ani negativní roli. Nejdůležitější pro mne je poznání jiného prostředí a nová zkušenost.“
Programu školení se zúčastní a svými dosavadními zkušenostmi ze života na malé obci uprostřed České republiky přispějí ke zdárnému průběhu školení také dvě dlouhodobé dobrovolnice z Francie. Colombe Duval (20) a Valerii Lucas (24) již několik měsíců hostí Sdružení dobrovolných aktivit INEX v rámci svého projektu Dům z Modrého kamene na Kosteleckých Horkách.

Školení dobrovolníků pořádá YMCA ve spolupráci se Sdružením dobrovolných aktivit INEX. a finančně ho podpořila Česká národní agentura programu „Mládež“.

info na tel 0604 201113

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz