Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

OPH - další trestní ozámení

15.11.2000
PRAHA [Občanské právní hlídky]
Autor: Marek Veselý, Jiří Kopal

Občanské právní hlídky podávají na základě získaných informací dalších 10 trestních oznámení na nezákonný postup policistů. Jde o případy brutálního chování policistů vůči zadržovaným osobám a to zejména na policejní služebně v Praze - Chodově.

Celkem OPH podaly již 24 trestních oznámení na postup policistů v souvislosti s bezpečnostními akcemi během zářijového zasedání MMF a SB. Vesměs se jedná o velice závažné trestné činy, kterých se policisté měli dopustit: trestný čin mučení a jiného nelidského a krutého zacházení, trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele, trestný čin omezování osobní svobody, trestný čin vydírání, trestný čin podvodu a dalších nezákonností.

Nynější série podávaných trestních oznámení se týkají nezákonného a brutálního postupu při předvádění osob a dění na policejní služebně v Praze na Chodově. Oznámení vycházejí z výpovědí osmi svědků z různých zemí, kteří byli v dané době zadržováni na této policejní služebně.

Svědectví je také například doplněno lékařskou zprávou, která potvrzuje, že jeden ze zadržovaných, pan Ingo Bosse ze Spolkové republiky Německo, utrpěl frakturu šestého žebra a celkovou obraženinu hrudního koše, stejně jako obraženinu obou předloktí, zad i hlavy.

OPH upozorňují na skutečnost, že na základě vyhodnocování získaných informací a dokumentů vychází na světlo stále více signálů, které nasvědčují tomu, že nelidské a nezákonné zacházení se zadržovanými osobami nebylo ojedinělým jevem. Policejní služebna na Chodově je již v pořadí osmá policejní stanice, na které podle informací, kterými OPH disponuje, docházelo ze strany policistů k hrubým nezákonnostem.

Ve vyhodnocování získaných informací a svědeckých výpovědí budou OPH nadále pokračovat a vše nasvědčuje tomu, že budou podána další trestní oznámení. OPH je zneklidněno množstvím a brutalitou zadokumentovaných případů a považuje proto za nutné na tyto případy nadále upozorňovat a žádat jejich transparentní vyšetřování.

Rádi Vám poskytneme podrobnější informace ke všem případům.
Tiskové oddělení OPH
Marek Veselý, Jiří Kopal
tel.: 0604/431260, 0608/719535, 0602/944616
e-mail:


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz