Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Respect Plus představí Bantu & Afrobeat Academy

31. 10. 2005 - PRAHA [Econnect/Respect Music]

-Respect Plus představí Bantu-
-Respect Plus představí Bantu-
Výsledkem je směs syrového afrického funku s reggae delikátně okořeněná pro evropský dancefloor. Nahrávka je hitem Evropského žebříčku world music (2. místo v srpnu 2005), součástí probíhajícího turné je i koncert na prestižním veletrhu PopKomm v Berlíně.

Adé Bantu se narodil německé matce a nigerijskému otci v Anglii; když mu bylo 16 let, jeho otce zavraždili ozbrojení lupiči. Hudba je pro něj terapeutickým prostředkem, nazývá ji "potravou pro duši". Dnes žije v Německu, vede africko-německý all-star-band Brothers Keepers, s nímž pronikl do německé hitparády.

Jeho posledním projektem je vysoce úspěšné album Fuji Satisfaction, na němž hostuje hvězda nové vlny nigerijského stylu fuji Adweale Ayuba a Fely Kutiho kytarista Kologbo Oghene. S repertoárem z této desky a skupinou Afrobeat Academy absolvoval Bantu ostře sledované evropské turné, v jehož rámci přijíždí i do Prahy.

Nigerie je ve světě známá hlavně díky dnes už nežijícímu saxofonistovi Felovi Kutimu, jehož jméno je spojováno s hudební fuzi zvanou afrobeat. V Nigérii se ale hraje široká paleta dalších stylů, které vznikly přirozeným propojením místní tradice s jazzem, popem i moderními nástroji. Patří k nim juju music, kterou proslavil King Sunny Adé, stejně jako fuji, nazvané podle známé japonské hory, ne proto že by tímto směrem vedly nějaké kulturní souvislosti, ale zkrátka protože muzikantům hrajícím v 60. letech tento dosud nepojmenovaný styl se zvuk japonského slova zalíbil.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz