Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Letní Letná slibuje netradiční cirkusové a divadelní zážitky

17. 8. 2005 - PRAHA [Econnect/Gaspard]

-foto-
-foto-
Výpravné představení Ningen proslulého francouzského souboru Cirque Baroque patří mezi lákadla 2. ročníku mezinárodního setkání nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění Letní Letná. Festival se uskuteční na pražské Letné v době od 22. srpna do 4. září 2005. Festival pořádá občanské sdružení Gaspard ve spolupráci s pražským magistrátem a ministerstvem kultury.

„Představení hostujícího francouzského souboru kombinuje poetiku, emoce, smích a napětí současného cirkusu s uměleckou a duchovní citlivostí japonské kultury. Soubor si přiveze vlastní stan pro 500 diváků a odehraje celkem 7 představení,“ uvedla tisková mluvčí festivalu Silvie Marková.

Tak jako loni vyroste mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou městečko s velkými i menšími cirkusovými stany, barem, místem pro hudbu, kabaret i dětská představení. Kromě Cirque Baroque se na Letné objeví soubory jako Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta, Vosto5, Karromato Compagnia s loutkovým cirkusem, Divadlo Minor, Dr. Shreck Klinik, Krepsko, Buchty a loutky, Stage Code, Divadlo Ďivadlo, Divadlo ANPU a další. Oproti prvnímu ročníku přibudou dětská představení, o která byl loni velký zájem.

Představení Ningen je inspirováno životem známého japonského spisovatele 20. století Yukio Mishimy – složité a temné osobnosti. V jeho osudu se odráží současná doba – prolínání starých japonských tradic s rychlou modernizací v západním stylu. Ningen je cirkusový obraz tohoto světa, světa zcela nevázaného, bez omezení - od Mikoshiho průvodů po karneval v Riu, od zjevení sv. Sebastiana k objevení Johanky z Arku, od obětovaného dětství po samurajskou čest...

Yukio Mishima je v tomto světě přítomen ve všech svých podobách - hluboce rozpolcen mezi velkou žízní po životě a neodolatelnou touhou po „tajemné extázi z pocitu smrti.“ Představení je plné nebezpečných akrobacií a divadelních obrazů – japonští bojovníci místo zbraní žonglují s kužely, pilot letadla chodí po stropě stanu hlavou dolů, japonské tanečnice tančí vysoko ve vzduchu zahalené dlouhými pruhy látky...

Soubor Cirque Baroque byl založen pod názvem Puits aux images (Studny na obrázky) v roce 1973. Začínali pouličními představeními v barokních kostýmech a živou hudbou. Vlastní stan používají od roku 1979. V roce 1987 se soubor přejmenoval na Cirque Baroque. Jejich představení spojují různé divadelní žánry – od cirkusových technik, přes současný tanec a pantomimu až po divadlo v maskách. Se svými představeními procestovali celý svět.

Součástí letošního programu je také výstava fotografií Oldřicha Teringera, které divákům připomenou loňské představení francouzského souboru Cahin Caha, představitele tzv. nového cirkusu. Snímky jsou malou připomínkou pro osvěžení paměti zúčastněných diváků a jsou také použity jako dekorace pro dotvoření atmosféry letošního festivalu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz