Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Podporujte ženy v řídících pozicích, získáte ocenění

14. 7. 2005 - PRAHA [Gender Studies / Econnect]

Společnost Gender Studies ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí v těchto dnech vyhlásila nový ročník Soutěže o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi pro ženy a muže v ČR. Ročník 2005 je zaměřen na postavení žen v řídících pozicích.

"Rovné příležitosti žen a mužů se dosud v českém prostředí nestaly adekvátně respektovaným tématem. Soutěž si proto v první řadě klade za cíl propagovat rovné příležitosti pro ženy a muže napříč společností. Zároveň chce ocenit firmy, které vedou programy prosazující rovnost žen a mužů, a vyzdvihnout jejich snahy a úspěchy," říká ředitelka Gender Studies Alena Králíková.

Firmy, které mají zájem o účast v soutěži, musí nejpozději do 18. září tohoto roku vyplnit dotazník a souhlasit s doplňkovým rozhovorem. Sledovanými oblastmi jsou firemní prostředí (tedy možnosti flexibilní pracovní doby a role rovných příležitostí pro ženy a muže v rámci firemní kultury), postavení žen ve firmě (podíl žen ve firmě a struktura pracovních pozic žen a mužů) a postavení žen v řídících pozicích (speciální programy zaměřené na profesionální rozvoj žen).

Vítěze soutěže vybere odborná porota složená z odborníků a odbornic v oblasti rozvoje lidských zdrojů, rovných příležitostí a manažerů či manažerek se zkušenostmi z řídících pozic. V porotě zasednou Martin Jahn - místopředseda vlády pro ekonomiku; Dagmar Glückaufová - víceprezidentka CMC - Graduate School of Business; Alena Králíková - ředitelka Gender Studies, o.p.s.; Marcela Linková - koordinátorka Národního kontaktního centra - Ženy a věda; Lucie Machálková - členka revizní komise ČSRLZ; Tomáš Nejedlo - výkonný ředitel Business Leaders Forum; Václav Polák - ředitel odboru podpory malého a středního podnikání, MPO ČR; a Dagmar Zelenková - vedoucí oddělení rovnosti žen a mužů, Úsek pro Evropskou unii a mezinárodní vztahy, MPSV ČR.

Vítězové budou vyhlášení na konferenci Role rovných příležitostí v prosperitě podniku, která se uskuteční v listopadu tohoto roku. V minulém ročníku se na prvním místě umístila firma IBM ČR, na druhém Hewlett-Packard a na třetím Procter and Gamble. V kategorii malé a střední firmy získala cenu redakce týdeníku Respekt, R-Presse, spol. s.r.o. Gender Studies se také rozhodla udělit speciální cenu za dobrý start firmě AirProducts, s.r.o.

Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů Gender Studies aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech, jako jsou například institucionální mechanismy, trh práce, politická participace žen, informační technologie a podobně. Gender Studies také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů a podobně.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz