Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V sobotu proběhne již 4. ročník Benefičního festivalu Zahrada

13.6.2024
VRCHLABÍ [Benefiční festival Zahrada]

Již tuto sobotu se uskuteční 4. ročník Benefičního festivalu Zahrada. Cílem této tradiční akce, která se koná na Otevřené farní Zahradě ve vrchlabské ulici Chelčického, je nejen pobavit návštěvníky, ale z výtěžku také podpořit ekologičtější provoz místní evangelické fary. Zahradu, na které se akce koná, také využívá Diakonie ČCE – středisko Světlo ve Vrchlabí jako terapeutický prostor pro své klienty. Začátek akce je ve 14 hodin a vstupné je dobrovolné. V neděli zde pak proběhnou společné bohoslužby Farního sboru Českobratrské církve evangelické ve Vrchlabí.

"Zahrada je místo, kde se potkávají lidé s handicapem a osoby ze sousedství a vzájemně se obohacují při pěstování zeleniny, odpočinku a kulturních akcích," říká za vrchlabskou Diakonii Daniela Rejzková.

Na pódiu představí kapely Post hudba, Něco něco, Moncello/Monjur, Mario Bihári a Bachtale Apsa. Pro malé návštěvníky bude připraveno divadlo Buchty a loutky, ale také známá výtvarná dílna Bosorka. Návštěvníky čeká odpoledne plné hudby, dobrého jídla a je to také prostor pro setkání a budování komunity. Heslem festivalu je slovo PĚSTUJ. „Na zahradě chceme po celý rok pěstovat nejen ovoce, zeleninu a květiny, ale i vztahy, komunitu a pomoc. Zahrada je přístupná také široké veřejnosti, nachází se v sousedství oblíbeného dětského hřiště a evangelické fary," říká farář Českobratrské církve evangelické Michael Pfann.

Festival je společným projektem Farního sboru ČCE Vrchlabí, Diakonie ČCE – středisko Světlo a organizace Tamar, která se stará o přilehlé dětské hřiště. Kromě hudebních zážitků čeká návštěvníky také doprovodný program. Výstava fotografií Ibry Ibramihoviče - Děti z vedlejší ulice. Své služby představí také vrchlabská Diakonie, kde pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi budou mít připravenou hru cestu za Světlem. Občerstvení bude zajištěno z Horského domova v Herlíkovicích.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz