Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Budoucnost klimatu v rukou mladých školáků: Závěrečná konference CO2 ligy zprostředkuje setkání žáků s politiky.

4.6.2024
Praha [Ekologický institut Veronica]
Autor: Mirka Fojtů, tel: 605971451

Ekologický Institut Veronica Vás srdečně zve na závěrečnou konferenci CO2 ligy, která se koná pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka a ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR. Tato událost se uskuteční ve čtvrtek 13. června 2024 od 11.00 do 14.00 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR.
CO2 liga je vzdělávací program pro žáky druhého stupně základních škol i střední školy, který po celý školní rok podněcuje mladé lidi k plnění misí s cílem naplnit závazky Pařížské dohody a nedopustit oteplení planety o více než 1,5 stupně. Žáci
a studenti se celý školní rok seznamovali s klimatickými problémy z pohledu sebe, své rodiny, školy, obce i státu. CO2 liga se zaměřuje na jejich osobní motivaci a spolupráci, a také na praktické kroky vedoucí ke změnám v obcích.
Během letošního 14. ročníku studenti počítali svoji uhlíkovou stopu, hledali divočinu ve svém okolí, psali dopisy politikům a řešili praktické úkoly, například výrobu biouhlu. Absolventi CO2 ligy získali důležité poznatky v oblasti ochrany přírody a klimatu a pracovali na vlastních plánech, jak přispět k prevenci klimatických katastrof.
Během konference studenti předvedou ukázky své práce. Setkání také nabídne prostor pro debatu mezi studenty, politiky a dalšími zúčastněnými hráči, což umožní vzájemnou výměnu názorů a posílení povědomí o klimatické problematice a nutném dialogu.
Koordinátor klimatického týmu Veroniky, Petr 'Ajs' Kucka: „Při sledování výstupů letošní CO2 ligy mě potěšilo, jak vysokou úroveň kreativity, vizuální poutavosti a humoru naši studenti dokázali dosáhnout. Jejich schopnost předávat alarmující zprávy s lehkostí, aniž by podceňovali závažnost situace, je opravdu inspirativní."


Konference se zúčastní nejlepší týmy z těchto škol:
Gymnázium Bruntál
Mensa gymnázium
SOŠ Nové město na Moravě
ZŠ a MŠ Litvínov
ZŠ Dřevohostice
ZŠ J.J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem
ZŠ Podbořany

O Ekologickém Institutu Veronica
Ekologický Institut Veronica působí již 30 let v oblasti ochrany klimatu. Provozuje Centrum klimatického vzdělávání v Hostětíně v Bílých Karpatech, první veřejnou pasivní budovu v ČR, a má také sídlo v Brně. Oficiálně je součástí Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Jeho posláním je informovat, motivovat a zapojovat všechny věkové skupiny do aktivní ochrany přírody a klimatu, včetně osob s hendikepem. Od roku 1986 vydává časopis Veronica, jeden z prvních ekologických periodik.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz