Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku

6.5.2024
[R-Mosty z.s.]
Autor: R-Mosty z.s., tel: 774 977 633

Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku. Definitivně jim totiž skončí dočasné ubytování hrazené státem. Nejhůř na tom budou uprchlíci, kteří nemohou pracovat z důvodu věku, zdravotního stavu nebo péče o malé děti. Ti totiž nedostávají od veřejné správy nepojistné sociální dávky jako čeští občané, ale pouze minimální prostředky, jež nestačí k důstojnému životu v České republice. Od září 2024 se jejich situace ještě výrazně zhorší, neboť veřejná správa jim přestane platit i provizorní, tzv. HUMPO ubytovny. Na živobytí jim tak nezbude prakticky vůbec nic. Názorně to ukazuje na třech modelových příkladech níže uvedená srovnávací tabulka. Proto aktuálně řada pomáhajících organizací hledá majitele, kteří jsou ochotni poskytnout uprchlíkům bezpečné a finančně dostupné ubytování. Jednou z iniciativ je Projekt Férové bydlení neziskové společnosti R-mosty. Jeho cílem je vytvářet vazby mezi lidmi, stabilitu v bydlení a podporovat solidaritu. Ředitel R-mostů Jakub Čihák říká: "Věřím, že lidská odpovědnost může být klíčem k obnovení důstojnosti a naděje pro ty, kdo již tolik ztratili."
Majitelům bytů, kteří jsou ochotni se do projektu zapojit, poskytne společnost R-mosty podporu, asistenci a garance při pronájmu. Jakub Čihák dodává: "Jsme přesvědčeni, že společnými silami lze vytvořit prostředí, kde je bydlení dostupné pro všechny, bez ohledu na jejich původ či životní situaci."
Více informací o projektu Férové bydlení obsahují webové stránky, na nichž je také kontaktní formulář pro všechny zájemce (www.ferovebydleni.cz).

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz