Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mladí dobrovolníci se vydají pomáhat do domu pro seniory

26.7.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Yevheniia Zinchenko (komunikace v angličtině)

(Praha 26.7.): Ve dnech 6. až 20. 8. se sejde skupina dobrovolníků na okraji Prahy 15 pomáhat starší generaci v rámci tzv. “workcampu”. Projekt je organizován ve spolupráci se Střediskem sociální péče a ošetřovatelství pod záštitou neziskové organizace INEX.

Letos do Prahy přiletí pomáhat dobrovolníci ze Španělska, Ukrajiny, Portugalska a Maďarska. Jejich úkolem bude sloužit seniorům v oblasti procházek s klienty, asistování sestřičkám a účasti na ergoterapii. Pomůžou také s organizací zájmových aktivit a zahradních slavností. Manuálně zručnější dobrovolníci se chopí zahradničení, úklidu či výpomoci v kuchyni. Své vlastní nápady pro rozbití každodenní rutiny v centru budou rozhodně moci zužitkovat.

,,Upřímná srdce a vřelá objetí…” stručně přiblížila záměr partnerka projektu Neli Zaworová

Cílem celého projektu je podpořit mezikulturní a mezigenerační výměnu, získat vzájemné porozumění a respekt a možná i získat nový pohled na život.

Středisko sociální péče a ošetřovatelství poskytuje podporu a pomoc lidem, kteří z důvodu svého věku, zdravotního stavu, chronického onemocnění či krize v osobním životě potřebují pomocnou ruku.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.
Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


lustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-esceacea2-assist-the-elderly-in-prague/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz